Gå til innhold
Hundesonen.no

Har du film på hjemmesia di


~Marlene~

Recommended Posts

Skrevet

En liten off-topic og digresjon her også for å rette litt Norsk. Jeg tviler sterkt på det er noen her inne som har film av hunden som på nettsiden.

Eneste som kan ha film av hunden sin her inne er Øystein Ødegaard med hunden sin "Leo". Han kunne ha lagt ut filmen "Venn for livet" på siden sin, noe som igjen hadde vært brudd på åndsverksloven.

Men det at dere har video på nettsiden deres, det tror jeg gjerne. Så poenget i rettelsen min er:

Det heter video, ikke film.

Skrevet

Her også, under foto & video, nederst der, har ikke laget noe system på de enda, så er bare rot..... :)

Edit, ikke på banneren : her --> www.torejorgen.com :wink:

Skrevet

hmmm...

det skal visst nokk gå an å legge video inn på siden min men jeg har ikke prøvd enda, kanskje jeg skal prøve med den jeg filmet hin dagen med hundene på klubben sin bane(da alle hundene var med ut der)

Skrevet

Eneste som kan ha film av hunden sin her inne er Øystein Ødegaard med hunden sin "Leo". Han kunne ha lagt ut filmen "Venn for livet" på siden sin, noe som igjen hadde vært brudd på åndsverksloven.

Men Ingar kan vel legge ut film? For Birk var stand-in for Leo i en scene... ;-)

Skrevet

Men Ingar kan vel legge ut film? For Birk var stand-in for Leo i en scene... ;-)

Veldig OT da, men hvilken scene?:-) Fulgte vist ikke så godt med som jeg trodde, hehe.

Skrevet

Veldig OT da, men hvilken scene?:-) Fulgte vist ikke så godt med som jeg trodde, hehe.

Slike ting kan man da ikke røpe ;-) Er ikke meninga at man skal se slikt.

Men dette ble veldig OT da... :-S

Skrevet

Nå har jeg fått lagt ut et par videoer. Kommer flere etterhvert, måtte bare teste det ut om det funka :-D

Kvaliteten kunne vært bedre, men de blei slik etter jeg rippa de.

Om noen har problemer med å få de åpna etc, så send meg gjerne en mail eller melding her og si hva som har skjedd (og tips på hva som kan gjøres for å forhindre feilen...).

  • 3 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Skye terrier skiller seg jo en del ut fra de andre her, både i utseende og type. Jeg kjenner de ikke veldig godt, så anbefaler å sjekke raseklubben i hjemlandet. De andre har jeg møtt en del av. De er jevnt over ganske egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Hvis du er vant til gjeterhund så tror jeg det kan bli en ganske brutal overgang. Det er ikke bare å "jobbe mer og hardere", det er rett og slett en helt annen type hund og mye som ikke vil kunne fungere på samme måte. En utfordring er for eksempel å ha de løse. Pinscher er vagt mildere enn terrierene. Dansk-svensk gårdshund er også en pinscherhund, som er veldig lik brasiliansk terrier og parson russel, men mildere i gemyttet. Jeg har kjent folk som har kunnet kalle inn sine pinschere og dsg fra jakt på vilt. Pinscherene er også større enn manchesterterrier. Det er nok i stor grad trenbarhet, jaktinstinktet og selvstendigheten som skiller terrierene fra gjeterhundene, og i litt ulik grad. De er ikke interessert i å gjøre deg til lags eller høre på hva du sier, de er avlet for å jobbe selvstendig og jakte på og drepe smådyr. Du kan ikke regne med å kunne ha dem løs utenfor inngjerdede områder eller under tett kontroll. Jeg har f.eks. sett mange i konkurranse- og treningssammenheng, men veldig sjelden løse i skogen.
    • Har vurdert Manchester terrier, Person russel terrier, brasiliansk terrier, og skye terrier. Tenker også på Pincher men hva er forskjellen mellom en pincher og Manchester terrier? De er ganske like utseende og størrelse. Vi vet at terriere har mere jaktinstinkt og er mere sta enn gjeterhund. Ønsker helst en av de største terrierne.
    • Hva er likheten mellom alle terrierene sånn generelt? Ønsker en terrier uten napping og vanskelig klipping. Børsting går greit. Hvordan er dem i forhold til gjeterhunder? Er oppvokst med det.
    • Så da har det ikke noe å si da? Kjekt å vite. Synes Lily er så fint navn.
    • Jøss, teksten din er veldig oppriktig og detaljert! 😊 Det merkes at du virkelig har tenkt nøye gjennom dine erfaringer og hva du forventer av hunden fremover. Det er spesielt hyggelig å se hvordan du analyserer tidligere erfaringer med corgien og puddelen og trekker egne konklusjoner – det vitner om at du er oppmerksom og bryr deg om dyret.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...