Gå til innhold
Hundesonen.no

Første gang jeg skal i ringen..


Karina&Chica

Recommended Posts

Da har jeg meldt Chica på valpeshowet. Det blir spennende, men litt skummelt også. Har aldri gjort det før.. Heldigvis er venninna mi og valpen hennes også der å stiller, så om det er mulig, går hun i ringen for meg, om jeg finner ut at jeg ikke tør :P Men skal nok gjøre det selv..!

Har du noen tips??

Denne utstillingen er 5. februar på Exporamasenteret på Hellerudsletta. Noen flere som skal dit? Med valp? Rase?

Grugleder meg! ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du får trene i forkant på at noen ser på tennene hennes og det å stå på bord(regner med den skal på bordet hvis det er hunden i avataren). Ellers lykke til :wink:

Jeg skal dit med wheaten hannen min ;) Skal også ha med meg wheaten frøkna mi, og to eller tre chinese crested :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Okay, takk for rådene :) Det blir nok gøy :D

..jeg håper bare ikke hun har løpetid akkurat da..! :D Hun er jo 7 måneder nå, og har ikke fått det ennå. Jeg tenkte ikke over det i det hele tatt da vi meldte oss på.. #-o Jeg kan jo ikke ta med tispe med løpetid på utstilling??

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Okay, takk for rådene :) Det blir nok gøy :D

..jeg håper bare ikke hun har løpetid akkurat da..! :D Hun er jo 7 måneder nå, og har ikke fått det ennå. Jeg tenkte ikke over det i det hele tatt da vi meldte oss på.. #-o Jeg kan jo ikke ta med tispe med løpetid på utstilling??

Det er vist lov å ha en tispe med løpetid på utstilling(selv om jeg ikke synes så mye om det)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er lov å ha med løpske tisper på løpetid :wink: Har selv stilt hannhund etter en løpsk tispe har vært i ringen, hun hadde parkert seg ved siden av oss, annet enn litt tulling på bordet i begynnelsen jobbet han veldig bra, er glad for at man får lov til å delta med løpska tisper egentlig.. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det går helt fint å stille henne, selv om hun får løpetid (hanner på den alderen er jo ikke helt kjønnsmodne enda og dere stiller jo i kjønnsdelte klasser). Tren mye hjemme og husk at valpeshow bare er gøy og at du kan skravle så mye med hunden du bare vil ;D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, har planlagt å trene masse.. derfor hadde det vært synd om hun hadde fått løpetid akkurat da, og vi ikke kunne stilt.. pengene rett i dass også..

Men slik er det da ikke, og det var bra å høre :D

Skal møte selve dagen med en godt trent hund, en positiv innstilling og bare ha det kjempegøy :D

Takk for alle svarene! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Når jeg skulle stille første gang så var jeg skikkelig nærvøs. Tips er vell å bare prøve å være som normalt sånn som du er når du trener hjemme.

For meg så føltes det mer som om at jeg gikk på tur fordi jeg stressa sånn.

Jeg hadde mistet nr. lappen min rett før jeg skulle inn i ringen så da løp jeg rundt og stressa skikkelig for å finne den igjen.

Prøv å heller jobbe med hunden en å se rundt deg på hva andre folk gjør eller synest om deg :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...