Gå til innhold
Hundesonen.no

Passe hverdagslig 1. april-EFIT


Recommended Posts

Skrevet

Tror jeg gjorde det litt feil, tok ikke bilde nøyaktig på timen, men når jeg kom på det. Klarer ikke huske på sånn :P

9-10:

Har sovet dårlig og er dødstrøtt til tross for at jeg sov lenger enn planlagt. Drikker kaffe og ser på noe, vet ikke helt hva :P

01.jpg

10-11:

Går til skogen.

02.jpg

Ser på Oslo

04.jpg

Er i skogenTM.

Balto har vokst opp med å fly som en rakett mellom trærne, og er litt forvirra over å måtte gå i bånd hele turen, but that's life, kiddo. Tok det med relativ fatning tross alt :)

03.jpg

11-12:

Går som vanlig lenger enn planlagt (er jo så fint vær...), og rekker såvidt å dusje og spise frokost før jeg må stikke til t-banen.

06.jpg

12-13:

Venter.

07.jpg

Leser på banen. Måtte blurre teksten pga spoilere :P

08.jpg

13-14:

Er på skolen, tok ikke bilder.

14-15:

Kjøper frozen yoghurt :D

09.jpg

15-16

Aprilsnarr game mode i League of Legends, må prøve den. (Var gøy :D )

10.jpg

16-17

Ser på unge mødre mens dyret leker

11.jpg

17-18

Har en pakke å hente på posten, så samboer og jeg bestemmer oss for å jogge en omvei dit og slå to fluer i en smekk.

12.jpg

18-19

Hjemme igjen. The loot:

13.jpg

19-20:

Spiser middag og ser på QI

14.jpg

20-21

Arduino-fikling, tester ut måter å lage lyd på.

15.jpg

21-22

Spiller mer, og blir sittende i et par timer

16.jpg

23-24:

Samboer finner ut at dyret har drept sela si mens vi var på joggetur. Den var tydeligvis ikke out of reach allikevel. Not cool.

17.jpg

12-01:

Mer arduino og en sjokolademuffins før jeg legger meg (seint)

18.jpg

20.jpg

  • Like 2
Skrevet

Samboer finner ut at dyret har drept sela si mens vi var på joggetur. Den var tydeligvis ikke out of reach allikevel. Not cool.

17.jpg

:lol: hahahah det skyldige blikket da :lol:

Og den frozen yoghurten så god ut :drool:

  • Like 1
Skrevet

Arduino, grøss. Samboeren min gjør ikke annet om dagen. Slitsom lyd! :P

Men fin dag. :) Og nydelig hund. En av mine virkelige hjerteraser. :)

Skrevet

Arduino, grøss. Samboeren min gjør ikke annet om dagen. Slitsom lyd! :P

Men fin dag. :) Og nydelig hund. En av mine virkelige hjerteraser. :)

Takk! :D

Den sjokolademuffinsen så god ut :drool: Hvor fikk du pakke fra?

Og kule joggesko! Jeg må få meg noen kule joggesko snart :aww:

Takk! Og pakka var fra iHerb, er litt for enkelt å bestille derfra :icon_redface:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...