Gå til innhold
Hundesonen.no

Steder/turområder hvor det er lite folk


Recommended Posts

Skrevet

Ikke akkurat en hundetreff-tråd, men slenger den inn her siden det er snakk om Bergen. Lurer på om det er noen av dere Bergensere som vet om steder/turområder i Bergen hvor det ikke pleier å være andre turgåere/folk. Vil gjerne trene inkalling med Zana uten langline, men må begynne et sted hvor det er lite forstyrrelser og folk/hunder hun kan løpe bort til :)

Skrevet

Nå spørs det hvor mange hundeeiere som vil oppgi sine fredfulle turområder på et offentlig forum da ;)

Jeg har funnet ut at om man ikke holder seg til stiene, men går utenfor - altså bare rett ut i skogen, møter man ikke folk. :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Flere fine skogsstier på både Sandviksfjellet og Fløyen. Altså avstikkere fra hovedstien. Og især formiddage før klokken 10.00 :-)

Skrevet

Akkurat nå er det båndtvang da, og desto mer øde, desto mer ville dyr, gjerne?

Er det ikke en skjermet parkeringsplass eller idrettsplass du kan bruke et sted?

Skrevet

Møtte kun en person når eg gikk en tilfeldig sti rett opp løvstakken fra Solheim gravplass der. Litt bratt då, men fint. Litt forskjellige stiar der virka det som, men alle veldig lite brukt i forhold til "hovedløypa". Når du går opp kjem du opp der dei har hogga mykje, der er det større fare for å møte folk ;)

Ellers syns eg sjelden eg møte folk og hunder ved gressplenen ved brann stadion sånn på formiddag, men er jo vanskelig å garantere. Må sikkert litt "utpå landet" for å finne veldig øde plassa!

  • 3 weeks later...
Skrevet

Har forresten funne ut at på formiddag/vanlig arbeidtid så er det begrensa med folk som er ved Solheimsvatnet. Huska eg rett så bur du ved Landås? Sletten? Er vertfall en grei tur for deg dit då. Når du kjem til den delen av vatnet der det er stor gressplen med hekk rundt og litt benker, så går det an å slippe og trene innkalling! Gjorde det sjølv seinast i går. Kom en dalmatiner og en berner sennen-kvalp, men det gikk fint. Dei var veldig greie begge to, og tullingen min fikk ekstrabonus fordi han fikk springe med dei. (I sånne settinger gidde eg ikkje prøve å kalle han inn en gang, rosa heller og gir han godbita når han finne ut han vil bort til meg en tur ;) )

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...