Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Overskrifta sier vel sitt, har ei huskysnupp som er vanvittig kresen på godbiter, og vi må ha med 3-4 sorter godbiter på trening hver gang for å være sikker på å ha noe hun synes er greit DENNE gangen. Noen ganger er fiskepudding vanvittig bra, andre ganger er det pølse eller rå kotelettbiter som gjelder, hjemmelagde storfelevergodbiter har hun syntes har vært digg nå i det siste, mens blodpølse varer i noen dager av gangen (men det får hun bare når det virkelig gjelder). Det eneste som hun digger HVER gang er billigvåtfôr fra dagligvaren, og kattemat. Og det sier seg selv at det hverken er sunt eller ønskelig å gi til bikkja, men i tillegg mistenker jeg glutenintoleranse, og derfor er det direkte ødeleggende å gi billigvåtfôr (mister totalt matlysta av det).

Noen dager går ALT, andre dager ingenting. HVA kan dette være, og hvilke godbiter funker ALLTID på din (kresne) hund? :)

post-11171-0-81857500-1395774935_thumb.j

Guest Klematis
Skrevet

Han synes friskies softis, og provit med storfekjøtt er verdt å være ekstra lydig for.

Skrevet

Krilo: Så den tråden, men det meste der er allerede utprøvd og forkastet, samt at det er mye med gluten i :)

*mokken*: Synes din det er det beste i verden? :o Min liker det, men det er ikke noe vi gjør ALT for!

Klematis: Friskies softis er med gluten, dessverre, men jeg kan prøve å få tak i en storpose med frysetørka vom :) De kan vel ikke få så mye av det, egentlig, fordi det sveller opp til 3x størrelsen på de tørre bitene eller noe?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...