Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Overskrifta sier vel sitt, har ei huskysnupp som er vanvittig kresen på godbiter, og vi må ha med 3-4 sorter godbiter på trening hver gang for å være sikker på å ha noe hun synes er greit DENNE gangen. Noen ganger er fiskepudding vanvittig bra, andre ganger er det pølse eller rå kotelettbiter som gjelder, hjemmelagde storfelevergodbiter har hun syntes har vært digg nå i det siste, mens blodpølse varer i noen dager av gangen (men det får hun bare når det virkelig gjelder). Det eneste som hun digger HVER gang er billigvåtfôr fra dagligvaren, og kattemat. Og det sier seg selv at det hverken er sunt eller ønskelig å gi til bikkja, men i tillegg mistenker jeg glutenintoleranse, og derfor er det direkte ødeleggende å gi billigvåtfôr (mister totalt matlysta av det).

Noen dager går ALT, andre dager ingenting. HVA kan dette være, og hvilke godbiter funker ALLTID på din (kresne) hund? :)

post-11171-0-81857500-1395774935_thumb.j

Guest Klematis
Skrevet

Han synes friskies softis, og provit med storfekjøtt er verdt å være ekstra lydig for.

Skrevet

Krilo: Så den tråden, men det meste der er allerede utprøvd og forkastet, samt at det er mye med gluten i :)

*mokken*: Synes din det er det beste i verden? :o Min liker det, men det er ikke noe vi gjør ALT for!

Klematis: Friskies softis er med gluten, dessverre, men jeg kan prøve å få tak i en storpose med frysetørka vom :) De kan vel ikke få så mye av det, egentlig, fordi det sveller opp til 3x størrelsen på de tørre bitene eller noe?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...