Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som vil være med på tur en eller annen gang eller kanskje bare vet om en fin plass å gå tur løst uten så alt for stor sjanse til å møte på folk?

Rico er for det meste snill og grei og jeg biter ikke jeg heller. :)

Skrevet

Noen som vil være med på tur en eller annen gang eller kanskje bare vet om en fin plass å gå tur løst uten så alt for stor sjanse til å møte på folk?

Rico er for det meste snill og grei og jeg biter ikke jeg heller. :)

Jeg og My kunne godt tenkt oss med :) My kan være litt streng mot unge, ville hanhunder men om de er 2-3år+ så går det stort sett alltid greit. Det er bare fordi hun syns de blir så innpåslitne, så hun setter de på plass og "bitcher" når hun syns de er teite, bare.

Nå har vi ikke bil, så det er nesten nødt til å være i gangavstand fra togstasjonen eller noe i den duren. Med google maps kommer jeg meg ganske greit rundt selv om jeg ikke er kjent her enda. ^^

Skrevet

Vi har heller ikke bil, men kan til en viss grad bli kjørt litt rundt av foreldre.

Hvor i nærheten av togstasjonen bor du?

Til nå har jeg koigen - domkirkeodden, Furuberget, ottestadstien og klukhagan. Alt i 15-45 min gange i følge google maps. Det går buss til furuberget (45 min gange) hvert kvarter. Jeg bor utenfor byen og har ikke vært mye inni Hamar med Rico, så hvis du har funnet en plass du liker godt som jeg ikke vet om så får du bare si ifra.

Når på dagen/ettemiddagen har du mulighet til å gå? Jeg har fri mandager og fredager så har mulighet på dagtid de dagene + helg, og på ettermiddagen tirsdag - torsdag. :)

Rico er kjemisk kastrert og eneste tispa han vil ri på er det noe rart med (alle hannhunder er supergærne etter henne). Han kan være litt interresert i rumper, men ikke overdrevent. (kan dog ikke garantere 100% når han ikke har møtt My før). Han er ganske usikker på andre hunder når han er i bånd (forsvinner totalt når det kommer av) og kan bli litt ekkel da, men så lenge han får gå foran så pleier det å gå greit. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...