Gå til innhold
Hundesonen.no

Sud-domene hva er det?


Renate A

Recommended Posts

På mitt web-hotel kan jeg har 3 sub domener står det, hva menes med det?

Er det sånn at jeg kan ha 2 domene/hjemmesider til på mitt webhotel itillegg til den jeg har nå? :?

Nei, det er ikke det det betyr, men du kan foreksempel lage et "underområde" til siden din hvis du vil ha noe adskilt fra de andre.

eks: www.renate.trulte.com - min venninnes side ligger på et subdomene; hennes side er www.ida.kleive.com , hoveddomene er da altså www.kleive.com..

Skjønte du?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei, det er ikke det det betyr, men du kan foreksempel lage et "underområde" til siden din hvis du vil ha noe adskilt fra de andre.

eks: www.renate.trulte.com - min venninnes side ligger på et subdomene; hennes side er www.ida.kleive.com , hoveddomene er da altså www.kleive.com..

Skjønte du?

Må jeg betale for et domene til da eller??

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ah så genialt!! =D>

Også anng den cybertools greia, så kan du få den, men jeg må bare få det bort fra siden min først og jeg har problemer med webhotellet mitt om dagen, så du kan få det så fort jeg får opp siden min igjen...må jo ha ny teller der, men får ikke oppdatert nå... :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ah så genialt!! =D>

Også anng den cybertools greia, så kan du få den, men jeg må bare få det bort fra siden min først og jeg har problemer med webhotellet mitt om dagen, så du kan få det så fort jeg får opp siden min igjen...må jo ha ny teller der, men får ikke oppdatert nå... :wink:

Juhuuuuu!!!!

Happy nå, ass :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ordet SUB som IT-uttrykk brukes gjentagende hvor noe skal beskrives som "underliggende av noe". F.eks en sub-mappe er en mappe som er ligger i en annen mappe.

Ordet benyttes også ekstemt mye i programmering hvor vi lager funksjoner som skal utføre ulike ting i et program eller nettside. I disse funksjonene kan man finne sub-funksjoner som utfører en funksjon i den opprinnlige funksjonen. Ble det vanskelig? hehe...

Ved snakk om sub-domener så er subdomene navnet på det som teknisk heter "A-name" av et domene. Et domene som f.eks domene.com kan ha uendelige subdomener som peker til ulike adresser, mapper eller tjenester.

De fleste av dere benytter WWW når dere skal skrive inn en nettadresse. WWW er faktisk subdomene av et domene. www.domene.com er da satt sammen av subdomenet www og domenet domene.com.

Subdomener kan være hva som helst og er ikke noe som trengs å registreres andre plasser enn i domeneserveren (som regel tjenesteleverandøren deres). I domeneserverern (her kalt DNS) legger man inn de ulike domenene og hvilke subdomener dette skal ha (A-name på fagspråket).

Da legger man ofte inn www som et subdomene som skal peke mot noen internettsider. ftp som et subdomene som skal peke mot en FTP server, og kanskje mail som et subdomene mot en mailserver osv.

En god og profesjonell tjenesteleverandør i dag burde levere ubegrensede og gratis subdomener til sine brukere, og med muligheter for brukeren til å sette opp dette selv.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...