Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan er Canon 7D versus 70D evt. annet?


Sheltienkenai
 Share

Recommended Posts

Jeg er i tankeboksen om å kjøpe meg et nytt kamerahus, da mitt nåværende begynner å se sine siste dager. Har Canon EOS 400D fra før, og det fungerer altså, men føler det er på tide å oppgradere det til noe jeg kan utvikle meg mer med.

Ønsker da ikke satse på et med like mange tall foran D, altså 500D, 550D, 600D, og evt. 700D er utelukket.

Det som har stått høyst på ønskelisten er Canon 7D, men har også sett på 60D og 70D som er billigere kamera. Jeg vet 7D er verdt pengene, men spørsmålet er heller om jeg faktisk skal legge 10.000 kr i et kamera.. Det er noe sure penger med tanke på, at det finnes billigere som jeg kan bli like godt fornøyd med min hobbyfotografering.

Derfor har tankene streifet rundt spesielt 70D i det siste. Noen tusen billigere, og føler det kan sammenlignes bra. Men det menes at 70D er mer videokamera enn bildekamera?
Edit: Og skilles det veldig på 8 bilder per/sek (7D) og 7 bilder per/sek (70)?

Jeg tar gjerne i mot positive og negative sider, erfaringer og tanker rundt ulike kamera, samt sammenligning om dem.

Jeg har ulike objektiver jeg bruker, så viktigste er kamerahuset ikke det plastikk-objektivet som følger med ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg gikk fra 400D til en brukt 40D og så til en ny 60D. Jeg er meget fornøyd og synes kameraet har alt jeg forventer av funksjoner. Uansett hvilket du velger blir du nok meget fornøyd, det er enorm forskjell på 400D og 70D/7D i kvalitet og bruksnytte.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest bikkje1

Det er vel 70D og 6D som er mest like, såvidt jeg vet. 6D er det "dårligste" proffkameraet, mens 70D er toppmodellen for amatørene. :)

Jeg tror nok 70D er mer brukervennlig, og jeg tror faktisk den har litt bedre spesifikasjoner enn 6D også. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...