Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Lager bare en egen tråd, jeg. :)

Her kommer jeg til å legge ut bilder jeg tenker kan passe til en fotografisk CV. Det er bare å komme med pirk, kritikk, tips eller "ikke bruk det". :P

Hadde en liten shoot med Luna istad, og jeg ble egentlig fornøyd med ganske mange av bildene. Det er noen som er ganske like, så jeg må bare klare å velge ut noen av dem.

Ok, Sonen er skikkelig dust nå. ALLE de 7 andre bildene mine vil ikke lastes opp.. Noen som har peiling på hva som skjer? Lagrer de rett fra Lightroom, JPEG, som jeg pleier. Har ikke vært et problem før, men nå så vil den plutselig ikke lenger :huh:

RED: Fjernet stygt 40% bilde

Skrevet

Laster du opp rett på sonen? Anbefaler å bruke f.eks. Flickr i stedet, kvaliteten blir mye bedre da + på sonen har du begrenset antall MB.

Ja, bruker sonen, men jeg prøver Flickr nå :)

Skrevet

Det er lite poeng å legge ut bilder som ikke holder den kvaliteten du ønsker å vise fram. Som Ingvild sier, så bør du heller legge bildene på nettet et sted, og så linke til disse i stedet. Da mister du ikke kvaliteten og du bruker ikke opp kvoten på sonen.

Edit: Da har du gjort det :). Mye bedre :).

  • Like 1
Skrevet

Det er lite poeng å legge ut bilder som ikke holder den kvaliteten du ønsker å vise fram. Som Ingvild sier, så bør du heller legge bildene på nettet et sted, og så linke til disse i stedet. Da mister du ikke kvaliteten og du bruker ikke opp kvoten på sonen.

Fikk det til nå :D

  • Like 1
Skrevet

Toern festa seg veldig hos meg, fornøyd med kamera?

Jeg er superfornøyd! Det er så fantastisk!

Eneste jeg ikke skjønner er hvordan man skrur av den "fokus-lampen". Den som kommer opp hver gang man autofokuserer på noe. Har du greie på hvordan man kan skru av den? Luna synes den er skikkelig irriterende, så jeg har teipet en papirbit over den. :P

Men ellers er det helt superdupert :D

Skrevet

Jeg ser heller ingen bilder, bare en firkant fra flickr som sier "this content is currently unavailable"...

Det var da svært så vanskelig det her skulle være.. :huh:

Fungerer det nå?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...