Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har en schæfer på 6år, som til dags dato blir fôret på Happy Life biff. Har nå vurdert V&H, men vet ikke helt hvordan dette fungerer.

Jeg har forstått at det er mange fordeler med dette, men jeg er lettere forvirret når det kommer til hvordan jeg skal fôre. Har siktet meg inn på Hundemat nr. 33.

Hvordan bør jeg gå frem med tilvenning? Hvor mye bør han få hver dag? (Han ligger på 50kg ca)

Ble anbefalt 600g for dagen, men dette er da etter tilvenning. Bør man ha tørrfôr evt kjøtt i tillegg, eller holder det med dette fôret?

Og om du fôrer på v&h, har du merket noe endring på hunden? :)

Skrevet

Veiledende er 2% av hundens (ønskede) vekt. 2% av 50kg = 1kg om dagen. Dette er et fint utgangspunkt - så regulerer du om hunden legger på seg eller går ned i vekt med den mengden.

Nr 33 kan du fòre på uten tilsetninger, kun omega3 som er anbefalt å tilsette av produsenten. Nr. 25 er med laks, så i denne trenger du ikke tilsette noe. Jeg bytter på de forskjellige typene.

Jeg byttet tvert over på min hund når han var 8 uker, null problem. Har hunden din en ømfintlig mage tar du det over en lengre tid, f.eks en uke - bytt ut litt og litt av tørrforet med vom og hundemat.

:)

Skrevet

Han bør som sagt få ca 1 kg om dagen ja, om vekta hans er 50 kg. Mine veier 25 kg og den ene får 400 gram og den andre får 600 gram om dagen. Du må nesten bare prøve deg frem på totalmengden og se om han legger på seg/går ned i vekt.

Endringer jeg har sett er feks bedre pels, minimalt med avføring, mindre lukt av pels og avføring, bygger lettere muskler.

Jeg ville bare tilført det litt gradvis de første dagene om han ikke er vant til å få rått fra før.

  • Like 1
Skrevet

Takk for svar! :)

Det tørrfôret han pleier å få selger de bare i 15kg sekker, og jeg er tom nå. Vommen kommer nok i neste uke en gang. Skal jeg da bare kjøpe en 15kg sekk og tilleggsfôre på den til den er tom?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...