Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har to storpudler, en tispe og en hannhund, og ei bichon frisè tispe. Hannhunden flyttet til oss som 3 åring for ett halvt år siden. Begge tispene fikk løpetid da han hadde bodd her 1-2 mnd. Han ble, som forventet, veldig pågående og interessert mens de hadde løpetid. Etter det var over viste han omtrent ikke interesse for tispene i det hele tatt, i forhold til å skulle snuse de bak etc. Sånn var det vel i litt over en mnd, omtrent totalt uinteressert.
Men de siste to mnd har det blitt temmelig slitsomt her hjemme. Han er på bichon tispa omtrent hele tiden, skal slikke henne i øyne, munnviker og bak så ofte han får sjansen... Hun er veldig forsiktig av seg,og sier stort sett ingenting, men jeg ser hun syns det er slitsomt at han skal bortpå henne hele tiden.

Det jeg har gjort hittil er å si nei, leie han bort fra henne i halsbåndet og lagt han i andre enden av rommet etc. i håp om at han skal syns det er såpass kjipt og kjedelig at det ikke er verdt å holde på sånn.
Syns det fungerer sånn passe, men kun når jeg er i samme rom. Om jeg ikke holder øye med de er han på henne igjen, så det er tydelig at det er "verdt det" for han å holde på sånn.
Når han først flyttet til oss var han og bichon i samme rom når de var alene hjemme, og de hadde det ålreit i hverandres selskap. Nå kan de jo absolutt ikke det lengre, og jeg syns igrunn det er litt trist :/

Noen som har noe tips? Eller har vært borte i samme situasjon? :)

Skrevet

Har du sjekket om det er noe galt med tispa? Hunder kan jo reagere ganske mye på sår/betennelser/endring i lukt etc. Kan det hende at det er noe som skjer inne i kroppen til tispa? Endret adferd hos tispa? Snart ny løpetid?

Eller: Viss jeg leser riktig, han begynte slik 1 mnd etter løpetid og har nå holdt på i snart 2 mnd? Innbilt svangerskap tenker jeg ;)

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
    • WOW!! Grattis😍🥳 Superbra jobba!!
    • Gratulerer så mye. 👏🤩
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...