Gå til innhold
Hundesonen.no

Bilbur til Chihuahua


Recommended Posts

Guest Klematis
Skrevet

OK, kanskje jeg bare skal bestille, da. Fint å høre fra noen som har prøvd.

Jeg liker virkelig ikke tanken på at han skal være helt bak i bagasjerommet i tilfelle det smeller kjenner jeg.

Jeg kan ta ut baksetene i bilen hvis jeg har lyst, kanskje jeg skal ta ut baksetet som er rett bak der jeg sitter, så jeg likevel kan stroppe det nye buret fast på gulvet bak meg, men uten at han sitter i setet.

Eller er det fortsatt en dårlig idè?

Skrevet

Hvorfor er det ikke nok å feste buret til en 3kg tung hund i bilbeltet? Det er jo nok for bilseter som veier like mye som et lite bur og unger som veier mer enn 3kg?

Jeg tenker at det kan være vanskelig å få festet et sånt lite bur i en bilsele som er designet for å holde på plass et menneske. Mulig jeg tar feil, men jeg har tidligere ikke fått festet et bur skikkelig med å bare bruke bilbeltet, rett og slett pga. utformingen. Om først buret sitter godt bak beltet bør det ikke være noe problem :)

Skrevet

Hvorfor er det ikke nok å feste buret til en 3kg tung hund i bilbeltet? Det er jo nok for bilseter som veier like mye som et lite bur og unger som veier mer enn 3kg?

Bilbeltet er designet for å kunne sikre et menneske på best mulig måte :-) ikke et bur eller andre ting. Jeg greier ikke å se hvordan du skal få festet et bur godt og stabilt med bilselen :-)

Skrevet

Ja, men bilbeltet er jo fortsatt sterkt, så selv om buret ikke vil stå stabilt bare med selene så vil det iallefall ikke havne i bakhodet på noen? Ser for meg at man også må spenne fast med andre fester og , men bortsett fra det bør det kunne bli like trygt som bagasjerommet?

Guest Klematis
Skrevet

Jeg synes tøyburet han har i baksetet står stødig med sikkerhetsselen rundt, ser ikke for meg at jeg får hunden og buret i bakhodet når det står slik. Men, at tøyburet i seg selv ikke er sikkert nok, det er jo helt sikkert.

Nå har jeg bestilt bur fra hundebur.com, så får jeg få festet det på et vis med solide festestropper.

Det er fortsatt mest fristende å ha han på gulvet bak førersetet, men jeg får se hvordan det går med å få festet buret skikkelig.

Får jo ikke brukt sikkerhetsselen i baksetet på det buret uansett.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...