Gå til innhold
Hundesonen.no

noen spørsmål


~Marlene~

Recommended Posts

jeg bare lurer på noe.

mira og vega leker veldig mye ilag. je vil si mira plager vega. men er ikke sikker. hun hopper på vega . biter i ører osv- men det ser ut som vega liker det. hva tror dere?

er det mulig å lære en liten hund apport? hvordan går man fram da

en hund som spiser alt: er det ikke skummelt om hun får i seg rusk :oops:

er mira fryktagressiv? når hun er i hundegården med embla å vil ut til meg, så knurrer å biter hun embla med halen mellom beina (embla plager henne hopper å skal leke med henne) lurer på om hun kan være frykt agressiv?

takk for svar :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Selvsagt kan man lære små hunder å apportere:-)

Her står det en veldig god forklaring på hvordan du kan gå frem:

http://www.canis.no/redirect.php?target=/b...ikler.php?id=86

mira og vega leker veldig mye ilag. je vil si mira plager vega. men er ikke sikker. hun hopper på vega . biter i ører osv- men det ser ut som vega liker det. hva tror dere?

Jeg tror at om det hadde plaget den andre hunden din, så hadde den gått sin vei.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kjøpte apportbukk til Pito i går og i dag løftet hun den og holdt et par sekunder! :)

Før var hun livredd for å løfte noe. Virket nesten som om hun var redd for munnen sin. Men vi begynte så smått med en helt vanlig blyant og så økte jeg til pinner med litt mer vekt og nå løfter hun en bukk på 125g (det er ganske masse for en liten hund som egentlig ikke likte å ha noe i munnen)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tja, min forrige hund måtte ha små måltider gjennom hele dagen, ellers ble hun kvalm og spydde hun magesyre. Det feilte henne ikke noe utover det at magesekken ikke tålte å bli helt tom. Det hunden jeg har nå sultestreiket i sitt tidligere hjem og kunne gå dagevis uten mat. Hun klarer seg like fint på ett stort måltid daglig som flere små. Jeg har prøvd OMAD selv, og jeg klarer faktisk ikke å spise ~2000 kalorier (som er mitt dagsbehov for vedlikehold) på ett måltid. Fasting kan sikkert være positivt for noen individer i noen tilfeller, men jeg tror absolutt ikke det er noe som passer for alle.
    • Det var lenge siden! Hvis du faktisk skal ha noe særlig sol og varme så er det sør-Spania som gjelder. Kanariøyene hvis du vil være værsikker. Det kan være ganske hustrig ellers i sør-Europa, og husene der er jo ofte ikke laget for vinter og ikke spesielt godt isolert. Heller ikke i Spania, forsåvidt. Kanskje se på feriehusutleiere som Novasol og den type ting?  Tenker du å fly eller kjøre? Det blir jo fort dyrt å fly tre store hunder fram og tilbake i cargo.
    • Jeg har begynt å se etter sydendestinasjoner pga helsa, og tenker at hvis jeg blir ufør så blir det å tilbringe vintrene der nede. Jeg vil ha noe veldig rolig, ei hytte ved et stille fjellvann med bare en dagligvarebutikk i nærheten hadde funka, liksom, men jeg sliter litt med å orientere meg. Er det noen som har forslag til feriedestinasjoner for ei litt pysete dame med to mellomstore (alaskan husky og storpuddel) hunder? 🙈 Pris har en del å si, jeg vil helst ikke blakke meg 🙈
    • Hei.  Jeg har hatt Mitt spor og err veldig fornøyd med dem men nå skal jo dem legges ned fra 30sept nå.. Så da fikk jeg tilbud om å få gratis brikker igjennom Lildog og dette er noe av det mest ubrukelige jeg har hatt.. Dem har ikke i nærheten av det Mitt spor har av aktivitetsovervåkning og turfunkjon osv.. Så jeg skal over til Tractive men har 2 hunder så det som holder meg igjen er prisen på abennomentene jeg må ha siden jeg vil jo ha alle de funksjonene som er tilgjengelig men da må jeg ut med minimum 2520-, for ett år på begge gutta samtidig for å få fullt utbytte av trackeren.. + at det koster jo fra 1000-, - 1500-, pr sporingsenhet oppå der igjen.. Og med uførepensjon så har man ikke mulighet til å betale sånne summer på engang på en sporingsenhet men heller det enn å miste dem fordi dem kanskje løp etter ett rådyr ellernoe og løp for langt og ikke finner veien hjem igjen..  Så du betaler for trygghet på tur tenker jeg.. Jeg har mine løse på tur nesten hver eneste dag.. Det har gått bra hittil men man vet aldri..  MEN STYR UNNA LILDOG IHVERTFALL ER MITT RÅD!!! 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...