Gå til innhold
Hundesonen.no

noen spørsmål


~Marlene~

Recommended Posts

Skrevet

jeg bare lurer på noe.

mira og vega leker veldig mye ilag. je vil si mira plager vega. men er ikke sikker. hun hopper på vega . biter i ører osv- men det ser ut som vega liker det. hva tror dere?

er det mulig å lære en liten hund apport? hvordan går man fram da

en hund som spiser alt: er det ikke skummelt om hun får i seg rusk :oops:

er mira fryktagressiv? når hun er i hundegården med embla å vil ut til meg, så knurrer å biter hun embla med halen mellom beina (embla plager henne hopper å skal leke med henne) lurer på om hun kan være frykt agressiv?

takk for svar :)

Skrevet

Selvsagt kan man lære små hunder å apportere:-)

Her står det en veldig god forklaring på hvordan du kan gå frem:

http://www.canis.no/redirect.php?target=/b...ikler.php?id=86

mira og vega leker veldig mye ilag. je vil si mira plager vega. men er ikke sikker. hun hopper på vega . biter i ører osv- men det ser ut som vega liker det. hva tror dere?

Jeg tror at om det hadde plaget den andre hunden din, så hadde den gått sin vei.

Skrevet

Jeg kjøpte apportbukk til Pito i går og i dag løftet hun den og holdt et par sekunder! :)

Før var hun livredd for å løfte noe. Virket nesten som om hun var redd for munnen sin. Men vi begynte så smått med en helt vanlig blyant og så økte jeg til pinner med litt mer vekt og nå løfter hun en bukk på 125g (det er ganske masse for en liten hund som egentlig ikke likte å ha noe i munnen)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
    • WOW!! Grattis😍🥳 Superbra jobba!!
    • Gratulerer så mye. 👏🤩
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...