Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)

Min mor som har flyttet èn gang de siste 45 år søker nå et nytt sted å bo. Hun er en bombesikker betaler som heller hadde sultet ihjel enn ikke betalt leien og er veldig pertentlig som holder ting godt. Hun er den typen som ser TV med hodetelefoner og svever som den hellige ånd over gulvene.

Problemet er at denne pensjonisten er i konkurranse med yngre mennesker med 500.000 eller 2 x 500.000 i lønn mot hennes enslige pensjon. Da er det en utfording å finne noe sentralt som er noe hun har et sterkt ønske om. Jeg har hatt lange diskusjoner om at bare hun bor rett i nærheten av en T-banestasjon så er det vel likegyldig om hun sitter på den i 3 minutter eller 14 minutter, men det har foreløpig vært for døve ører...

Krav:

Sentralt

Heis

Innflyttningsklar innen 1. mars

Maks leie11.500 med varme og vand, dvs rundt 10.500-11.000 viss det ikke er inkludert.

Ikke bratte bakker utenfor huset til å komme seg til offentlig transport.

Umøblert

Ønske:

Balkong

Høyt i eiendommen/utsikt

2 soverom

Jeg vet dette er en utfordring, men tror hun er en veldig attraktiv leier da hun er godt forbi festfasen, er ansvarsbevisst og ordentlig og pålitelig med betalinger etc. Hun har bodd på Tøyen de siste 15 år i en 55 KVM 2-roms leilighet og trives der, men det må gjerne være andre sentrale steder, men helst i nærheten av T-bane. Hun har litt dårlig følelse i et ben derfor bliver hun stiv som en stokk viss de melder snø i værmeldigen, av denne grunn bør det ikke være bratte bakker mellom hvor hun bor og offentlig transport, da kommer hun seg knapt ut.

Del 2: Minimum 3-roms leilighet til broren min.

Broren min bliver også skilt i disse dager og skal ha de 2 barna 50% av tiden. Han bor i dag på Linderud, jobber i Nydalen og barna går på skolen på Bislett. Det ideelle for han hadde vært å bo mellom jobb og skole. Det perfekt hadde vært om det var 3 soverom, men 2 kan også være nok. Han er glad viss det er i nærheten av natur. Tror ikke det spiller stor rolle for han om det er buss, trikk eller T-bane som er i nærheten bare det er noe offentlig som kan transportere de til jobb og skole ikke alt for langt vekke. Tror han hadde vært glad om det er balkong, heis etc er han ikke avhengig av at det skal være. Regner med at maks leie er ca 13-14.000,- per mnd.

Viss det er noen som har noe ledig eller kjenner noen som har noe ledig så send med gjerne en PM.

Takk på forhånd for tips & hjelp :)

Endret av 13de
Skrevet (endret)

De følger med på finn.no Jeg har foreslått at min mor selv skal ha en annonse på finn, men jeg er ikke sikker på hva annonseteksten skal være så viss det er noen velformulerte der ute er dere mer enn velkommen til å komme med forslag :)

Noen andre forslag til hva man kan gjøre for å øke sjangsene? Hun er OBOS medlem og har varslet de. Er det andre fora og/eller metoder man kan benytte?

Takknemmlig for all hjelp :flowers:

Edit: jeg bor jo ikke i nærheten så jeg må hjelpe henne "remote"...

Endret av 13de
Skrevet

Jeg tror det er enklere å få en to-roms i sentrum til den prisen hun klarer å betale. Ellers skal det ikke være så vanskelig å få leid nå, siden folk plutselig er litt redde for å kjøpe :) Lykke til!

Skrevet

Jeg tror det er enklere å få en to-roms i sentrum til den prisen hun klarer å betale. Ellers skal det ikke være så vanskelig å få leid nå, siden folk plutselig er litt redde for å kjøpe :) Lykke til!

Ja, det er nok det mest sannsynlige. Skulle jo selv ønske at hun kunne fått en 3-roms så bliver det litt lettere når jeg er på besøk, men det er sikkert ikke mulig.

En god del av leilighetene hun har siktet seg inn på har plutselig forsvunnet før første visning, til og med når hun har hatt avtale, så det virker som om markedet er hett og at folk enten sniker i køen eller tilbyr mer penger for eksklusiv visning?

Er ikke godt å si. Vel, hun skal visst på en visning i dag, så får vi se hvordan det går :)

Skrevet

Er en leilighet på 100kvm til leie på grefsen med 3 soverom til 14000kr, buss og trikk i nærheten.

finn koden er: 46186069

Takk for tipset :)

Jeg sendte det akkurat videre til bruttern, det kan jo være noe for han!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er de ganske like i gemytt og væremåte?
    • Kan en hund fødes uten hint til hvordan den oppfører seg til andre hunder? Spør for en jeg kjenner.
    • Skye terrier skiller seg jo en del ut fra de andre her, både i utseende og type. Jeg kjenner de ikke veldig godt, så anbefaler å sjekke raseklubben i hjemlandet. De andre har jeg møtt en del av. De er jevnt over ganske egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Hvis du er vant til gjeterhund så tror jeg det kan bli en ganske brutal overgang. Det er ikke bare å "jobbe mer og hardere", det er rett og slett en helt annen type hund og mye som ikke vil kunne fungere på samme måte. En utfordring er for eksempel å ha de løse. Pinscher er vagt mildere enn terrierene. Dansk-svensk gårdshund er også en pinscherhund, som er veldig lik brasiliansk terrier og parson russel, men mildere i gemyttet. Jeg har kjent folk som har kunnet kalle inn sine pinschere og dsg fra jakt på vilt. Pinscherene er også større enn manchesterterrier. Det er nok i stor grad trenbarhet, jaktinstinktet og selvstendigheten som skiller terrierene fra gjeterhundene, og i litt ulik grad. De er ikke interessert i å gjøre deg til lags eller høre på hva du sier, de er avlet for å jobbe selvstendig og jakte på og drepe smådyr. Du kan ikke regne med å kunne ha dem løs utenfor inngjerdede områder eller under tett kontroll. Jeg har f.eks. sett mange i konkurranse- og treningssammenheng, men veldig sjelden løse i skogen.
    • Har vurdert Manchester terrier, Person russel terrier, brasiliansk terrier, og skye terrier. Tenker også på Pincher men hva er forskjellen mellom en pincher og Manchester terrier? De er ganske like utseende og størrelse. Vi vet at terriere har mere jaktinstinkt og er mere sta enn gjeterhund. Ønsker helst en av de største terrierne.
    • Hva er likheten mellom alle terrierene sånn generelt? Ønsker en terrier uten napping og vanskelig klipping. Børsting går greit. Hvordan er dem i forhold til gjeterhunder? Er oppvokst med det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...