Gå til innhold
Hundesonen.no

Kan jeg prøve å Klikkertrene holdning?


Inustaff

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har lært hunden og stå og bli tatt på..

Ikke hundre prosent at det sitter,men det gikk bra på matchshow og ved testing..i rolige omgivelser vel å merke.

Feilen er at holdningen ser tvungen ut og han viser seg absolutt ikke bra.

Han står liksom bare i ro.

Jeg stiller ikke selv,har ikke peiling på det ,men har ei som skal hjelpe meg på Ølen.Problemet er at hun er bare ett år eldre enn meg,

og jeg vet at hun ikke er noe utstillingsekspert selv.

Hun gjør det fordi jeg selv ikke tør..

Kan jeg bruke siste tiden til å prøve å klikke frem holdningen hans??

Hvordan?

Har nettopp begynt å lese klikkerboka,og tenkte på den biten.

Han er jo alldeles nydelig når han stiller seg opp selv,og står å ser på noe spennende.Dette er noe han gjør veldig ofte..og jeg har sagt til meg selv 100 ganger..OM HAN BARE kunne stå akkurat SÅNN på utstilling.

Jeg er egentlig helt grønn på området utstilling,og han oppfører seg som en idiot om jeg begynner med godbiter.Så jeg aner ikke hva jeg skal gjøre.

En som eier kullbror mobbet hunden min så mye at jeg i grunnen ikke ville stille han i det hele tatt.Ikke bare av den grunn,men også fordi det ikke betyr så mye.

Det som er litt viktig er at jeg ender opp med å måtte lære meg dette med utstilling likevel dersom jeg skal fullføre oppdrettsdrømmen i senere tid.

Setter pris på om det er noen her som kan fortelle meg på en mest mulig ryddig og forståelig måte oom,og i tilfelle hvordan klikke frem denne holdningen..samtidig som jeg ikke ender opp med en hund som begynner å gjøre masse rart ANNET enn å stå på selve utstillingen.

Må få med at jeg ikke har startet for fullt med å klikke,jeg har bare begynt treningen av meg selv,og leser som et villdyr..

Likevel usikker..

Hadde vært morsomt å danke ut kullbror etter all mobbingen.

Oppdretter m.fler sier nemlig at kullbror er MYE for stor..dvs extremt.

Noe han absolutt er.(Lite atletisk som rasen skal være)

Har for pløsete hud,lang snute,klumsete bevegelser og feil bitt.

Denne hunden måtte faktisk til dyrlege fordi kroppen vokste fortere enn den produserte blod..sprøtt men..Dakar..

Det ser ut som en Neapolitansk Danois!Og det er ikke tull.

Jeg syns den er herlig og ville aldri mobbe den,selv om jeg ikke synes den ser ut som den burdte..hehehe..

Min har visstnok bra bevegelser,flott riktig hode,korrekt bitt..riktig størrelse.

Altså Cane Corso size.

Nok om det..noen som kan og vet?

Guest Belgerpia
Skrevet

Bruk de midlene du må for å få firfotingen til å stille seg opp og se lekker ut. Bruk klikker, bruk ball - whatever.

Om hunden din ser ut som en dass når du plukker på den og stiller den opp ved å flytte på beina så anbefaler jeg at du lærer hunden din å stille seg i front av deg og å følge med på deg og godbiten/favorittleken.

Gir han opp litt og belønn han når han står - til å begynne med belønner du ofte - snakk gjerne samtidig med lav og myk stemme for å holde på oppmerksomheten etterhvert.

Se litt på bilder på internett om hvordan folk stiller "småhunder" - de stilles ofte "freestacking" og det er jo den våkne, alerte holdningen du vil ha.

Lykke til - og om du nå frem til Ølen klarer å trene på dette så bør du stille han selv - for det er ikke sikkert at "baitingen" funker med fremmede.

Skrevet

Takker for svar!..leser og leser

Grøsser med tanke på å stille selv..da tror jeg at jeg får la være..

Eller så må jeg slutte å være så pysete å heller hoppe i det.

Men jeg føler liksom at du blir overlatt til deg selv i ringen,og det er ekkelt for oss som ikke har gjort det før..

Skrevet

Syntes du skal hoppe i det :-) ER kjempe gøy allså, får sikkelig adrenalin kick nesten hihi.. Super kult! Så kan du være så stolt over deg selv etterpå!

Ellers så finnes det mange som vil vise hunden får deg, er jo bare og legge ut ett innleg her, og søke etter handler hjelp. De fleste viser hunden får deg helt gratis, er ikke mange som tar penger for og vise hund for andre i norge.

Skrevet

Heisann!

Tusen takk for meldeingen..skal se om jeg ikke skjønner hva du mener når jeg prøver det i praksis..

Jeg får bare øve så godt jeg kan...

Bildene av boxeren din som er oppstillet er nydelig..jeg brukte baktisk det bilde som hjelp imorges,siden rasene er ganske like..

Ja kanskje det er noen som vil stille for meg her?

Jeg for min del har folkemengdeangst..hehe..ikke noe for meg.

Må inn å se på oppstillingen din en gang til jeg

Hilsen fra hjelpesløs..hehe

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg brukte for det meste lek som belønning med puddelen, han krevde en del aktivisering men han begynte ikke å bli destruktiv eller pipete om jeg var litt treg en dag eller to, det var greit. I tilfelle det er interessant har jeg en video av en ekstra lang treningsøkt ute en kveld da han trengte litt ekstra hjelp til å få ut energi. Slikt går helt fint, så lenge hunden ikke sier ifra ved å ødelegge ting 😅   Kan jo hende det blir puddel igjen, men kjekt med input i tilfelle det var noe jeg ikke hadde vurdert. Spaniel var ikke på radaren min, vet ikke om det inntrykket jeg har av dem er helt riktig for meg. Og en tråd jeg fant her inne snakket om at de luktet sterkt for noen, det gjør meg litt skeptisk, lukt er grunn til at jeg ikke ville hatt Golden retriever feks 🫣 Korthår collie så jeg på for en del år tilbake men falt ikke helt i smak. Vurderte også chodsky pes, basenji, lundehund, sort elghund, whippet etc, veldig forskjellige raser med forskjellige behov 😅 
    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...