Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei! Jeg føler jeg har leitet overalt etter oppdretter av Australian Shepherd som nylig har fått kull og har valper til salgs. Foreløbig har jeg hatt kontakt med kennel Aysablue som fikk valper nå i julen. For oss er det først å fremst viktigs hvilke personlighet hunden har, vi har bestemt oss for tispe. Men begge tispene i kullet ble svart, hvit og brun tri. Så mitt spørsmål er om det er noen her som har/kjenner oppdretter av Australian Shepherd som har valper til salgs nå?

Skrevet

Hva er problemet med blac eller red tri?

Vet ikke om noen som har valper akkuratt nå, men disse venter kull i februar. Og denne skal vel ha i mars/april tror jeg. Du kan jo kontakte denne kennelen, og høre om de har fler igjen. De skal også ha kull i løpet av året.

Man må ofte vente for å få det man vil ha. Jeg har planlagt hund nr 2 i 4 år nå :P

Skrevet

På www.askn.no ligger det ute oppdretter-sider :)

Jeg planlegger kull på Gira, venter bare på løpetid, men har en del på venteliste.

Men ta gjerne kontakt på [email protected] for mer info, evnt sjekk ut www.dalsrud.com :)

  • Like 1
Skrevet

Hva er problemet med blac eller red tri?

Vet ikke om noen som har valper akkuratt nå, men disse venter kull i februar. Og denne skal vel ha i mars/april tror jeg. Du kan jo kontakte denne kennelen, og høre om de har fler igjen. De skal også ha kull i løpet av året.

Man må ofte vente for å få det man vil ha. Jeg har planlagt hund nr 2 i 4 år nå :P

Ingenting galt med svart og hvertfall ikke rød tri den er nydelig! Det viktigste for oss er personligheten til hunden som sagt men jeg personlig syns at rød tri og rød merle er absolutt fantastisk. Og som jeg også nevte har Aysablue kennel nettopp fått valper og har veldig lyst å kjøpe en av tispene. Vi skal reise opp for å se på valpene når de er 5 uker gammel og hvis vi ikke finner ut at det er valpen for oss får vi bare vente. Men det er greit å vite om noen andre har planer om valp snart hvis valpen vi skal se på ikke er for oss :-)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
    • WOW!! Grattis😍🥳 Superbra jobba!!
    • Gratulerer så mye. 👏🤩
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...