Gå til innhold
Hundesonen.no

Flink til det meste men dette NEKTER hun !


tm100015
 Share

Recommended Posts

har en chihuahua på 14 mnd som kan mangen gøye triks og de vanligste komandoene men det er en ting hun nekter pent å gjøre. Å komme på komando, hun kommer når og om det passer henne... for en eller annen grunn så er denne det eneste jeg virkelig sliter med å lære henne, hun vil rett å slett ikke, av å til faktisk går hun vekk fra meg når jeg prøver å få henne til å komme.. hahahahaha.... men alle andre ting er ikke noe problem.. hun kommer på komando om hun vil ellers gir hun en blanke f` hehe..

noen tips/triks/forståelse for hvorfor hun har denne adferden til akuratt denne komandoen ???

(ja, jeg har prøvd å lokke henne med godbit og trekke i båndet når jeg sier komandoen)

Hun vet så godt hva det er jeg vil av henne hun bare nekter hehe

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg ville puttet på en langline. Kall inn hunden. Kommer den ikke da, kall inn en gang til og dra den litt mot deg i linen. Poenget er at hunden skal skjønne at det eneste alternativet som finnes når du kaller, er å komme til deg.

Hvordan belønner du når hun kommer inn? Er du kul og morsom nok og har du gode nok godbiter?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest bikkje1

Tren masse innkalling. Ikke trekk henne i båndet eller noe, la henne tenke selv. Masse ros og godis de gangene hun kommer på innkalling eller kommer frivllig inn.

Det står masse om innkalling på hundesonen og andre hundeforum, så det er bare å søke rundt på google. ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Også har jeg troen på at det er lurt å slutte å rope når du ser hun sannsynligvis ikke kommer, for da vanner du bare ut kommandoen. Gå heller og hent henne eller tramp på langlinen.

Hvis du starter innkallingstrening med ny giv, så hadde jeg nok ville vurdert å bruke et nytt innkallingsord eller lyd. Tren inn fra start i et lett miljø. Generaliser øvelsen godt etter hvert. Legg til rette for at hun lykkes mest mulig, så ikke gjør det for vanskelig for henne før du ser at reaksjonen begynner å sitte. Hvis en trener innkalling flittig og bra, så er målet at innkallingen sitter så godt i ryggmargen på hunden at den snur seg og kommer på "refleks".

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
    • Fortviler, fordi det er tomt for nomnoms 😨 Det perfekte snæck. Smakelighet på høyde med favoritt råfor, men i en konsistens som kan skjæres med ostehøvel, til tynne, store skiver som dekker store deler av tunga og ganen og gir maks bæng for the bucks - verdi per kalori - som belønning. Rene råvarer av dyr, ikke noe vegetabilsk tull som fillere, i verdens mest tasty snæck av en konsistens som ikke klæsser til lomma eller hendene. ..og det er TOMT. Lå to pølser igjen i hylla på K9 Hundesenter i dag. Jeg kjøpte den ene. Tomt.  You don't know what you've got till it's gone. Det der er en uerstattelig belønning. Alt annet er enten for tørt og for lav verdi, og feil form, eller for klæssete og ekkelt og uhygienisk å fare rundt hjemmefra med.   K9 Nomnoms er (var? 💔) den P E R F E K T E treningsgodbit.    Gid noen med litt kundegrunnlag kan pushe på K9 for å få de til å produsere mer av det der. Finnes faktisk ikke andre belønninger av samme kvalitet. Enten må vi nå ned på belønningsverdi, eller jeg må begynne klæsse med å ha Vom og kjøleelementer i lommene K9 Nom Noms  produsert av K9 Hundesenter - Midt-Norsk Kompetansesenter for hund.  Please, please! Noen med litt kundegrunnlag og salgsvolum, push dem for å få produsert mer av det der 🥺    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...