Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg bor på Lillehammer, og har en nybarbert liten voffeloff som fryser :( Pelsen vokser nok ut igjen ganske kjapt, så skulle hatt et dekken som varmer og helst er litt vannavstøtende og gjerne vindtett (men det viktigste er at det varmer når vi er ute på tur). Gjør INGENTING om det er brukt og litt slitt, skal bare brukes til pelsen kommer ut igjen.

Hunden er jack russell / bichon / dvergpuddel, og rygglengden er ca 35 cm (målt unøyaktig med linjal, skal måle nøyaktig).

Noen som har noe liggende og slenge? Kan hente på Lillehammer og omegn, eventuelt betale porto om det kan sendes typ imorgen :)

Skrevet

Ser du bor på Lillehammer. På Buddy i Storgata har jeg kjøpt billige og greie dekken. De ligger i ei tønne og er gjrne sånne de skal slutte å selge og sånt :) Nå er det vel et år siden sist, men da kjøpte jeg et enkelt refleksdekken til Scilos med fleecefôr :)

  • Like 1
Skrevet

Ser du bor på Lillehammer. På Buddy i Storgata har jeg kjøpt billige og greie dekken. De ligger i ei tønne og er gjrne sånne de skal slutte å selge og sånt :) Nå er det vel et år siden sist, men da kjøpte jeg et enkelt refleksdekken til Scilos med fleecefôr :)

Ja, tenkte å ta en liten snuserunde på Buddy og Strandtorget Zoo imorgen :)

Skrevet

Jeg har sånne ulldekken som Tropehagen selger (169,-) til begge mine bostons - testet de godt ut i helgen både i kald bil og til/fra utstillingen i Göteborg. Var absolutt supre, de - bostonene var skikkelig "varme" innunder dem og de tåler nok en god del både vind og duskregn før de blir ubehagelige... (Det ene kjøpt her på Sonen, faktisk)

Det tok riktignok litt tid før de greide å sende varene til meg (en drøy uke), men det var midt oppi jula' så det var kanskje ikke så rart.

Så de anbefales.

Susanne

(35 cm til hannen min, 30 cm til tispen - brystomfang ca 50 cm på de begge - og dekkene er bittelitt for store rundt bryskassen deres, men sitter greit likevel)

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...