Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Felix er den rareste hunden jeg har hatt.

Når han synes det er på tide å legge seg, kan han stille seg foran soveromsdøra med nesa 1cm fra døra og bare stirre. Leeenge.

Hvis jeg og samboer står og holder rundt hverandre lager han sutrekor uten like, og når han til slutt gir opp går han å legger seg på badet og venter. Han legger seg aldri der ellers :P

Jeg må legge teppet over han hver kveld. Er jeg for treig begynner han å sutre eller komme med korte og intense bjeff. En hund som må legges for natta der altså..

Han poker folk med nesa. Helst i rumpa når de minst aner det. Ellers så kan han hoppe opp og poke panne også.

Han blir skikkelig fornærmet om man blåser på han. Snapper og uler i frustrasjon.

Den mest ekstreme velkomsten jeg har fått av en hund er fra Felix. Hver dag. Han hopper, hyler, klorer og spøler.

Kjefter jeg på han i situasjoner som nevnt ovenfor svarer han med bjeff og murring samtidig som han prøver intenst å roe seg ned.

Han gjør mye annet også som gir han en sær helhet, men dette er det snåleste tror jeg.

Blaze gjør ikke så mye rart, men han er en stirrer om natta. Jeg kan våkne med fjeset hans helt oppi mitt mens han står helt stille og stirrer. Når jeg blunker eller rører meg på noe vis begynner han å sleike som en øgle. Tunga går fort ut og inn en gang.

Guest Christine
Skrevet

Vegas er en hund som må ha kos og oppmerksomhet. Får han ikke det så "slår" han meg med en labb. Funker ikke det heller så kommer neste labb, også står han å "slår" med framlabbene før han prøver å smyge seg opp i fanget.
Syns han at jeg har sovet lenge så kan han ta springfart opp i senga, lande rett på meg og poke meg i trynet med en kald snute.

Han er forresten veldig flink til å lukte på ting. Har jeg kjøpt et nytt lys så stapper han snuten sin helt inntil, står å lukter og ser ut som han tenker. Lenge.. Han må lukte på alt, og innimellom står han ekstrem lenge med snuten stappet inn i tingen. På sommeren så spankulerer han rundt i hagen, går fra blomst til blomst og stapper snuten nedi..

Skrevet

Mido begynner av og til å rulle seg rundt mens han lager en knurrete hyeneaktig lyd, høres nesten ut som han ler på en måte :D Også blir han gira og kan av og til bite litt rundt seg.. Og det eer så vanskelig for meg å si at nok er nok! Han er jo bare så herlig :innocent:

Også klemmer han meg. Legger kroppen inntil brystet mitt med hodet på skulderen og venter på kos... Så "graver han ned" beina sine midt på stuegulvet.. Nei, for der finner hvertfall ingen det :) Hihi :wub:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...