Gå til innhold
Hundesonen.no

Mislykket pålogging windows 7 - hjelp?


Raksha
 Share

Recommended Posts

Fikk panisk telefon av svigersøster her nå, hun har en laptop med windows 7 på, og starter maskina, skal logge inn, skriver passord og får opp "misslykket pålogging" og noe userservice eller noe sånt. Noen ideer om hva som er galt og hvordan man kommer forbi?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Prøv å starte i sikkerhets modus. Gjør følgende:

Hvis datamaskinen har ett enkelt operativsystem installert, trykker du og holder F8-tasten når datamaskinen starter på nytt. Du må trykke F8 før Windows-logoen vises. Hvis Windows-logoen vises, må du prøve igjen ved å vente til påloggingsskjermen for Windows vises, og deretter avslutte og starte datamaskinen på nytt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fant forklaringer og oppskrifter lange som vonde år og konkluderte med at dette får vi ikke til over telefon :lol: Er visst ikke helt ukjent problem

http://support.microsoft.com/kb/947215/nb-no Ba henne prøve vanlig restart og la maskina stå noen timer. Og når det ikke funker vente til hun skal opp hit i jula, hun er ikke datakyndig, jeg er heller ikke spesielt datakyndig så må prøve selv med pcen fysisk her. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

Oppdaterer denne jeg, nå sitter jeg med pcen. Det er ikke feil passord som er problemet. For når jeg skriver inn feil passord så får jeg opp "feil passord" - når jeg skriver riktig så får jeg bare opp mislykket pålogging - blablabla. Finner ikke noe "gjest"bruker å logge inn via. Så får vi se om jeg får dette til da. :aww: Alle gode tips tas i mot. :lol:

Edit: systemgjennoppretting funker foreløpig. :aww:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...