Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som skal til svenskegrensa her?


Recommended Posts

Skrevet

Åh, fikk smake et krydder her om dagen som var helt fantastisk godt men dessverre ikke å få tak i her i Norge. Det er kjøpt på svinesund og er Knorrs pizza og pasta-krydder.

Noen som skal til grensa og kan handle noen sånne bokser for meg og sende i posten? Evig takknemlig og kan godt betale litt for bryderiet. Plus porto og sånt, naturligvis.

  • Like 1
Skrevet

:lol: Nødløsning? Skal si vestlendinger planlegger harryhandel langt frem i tid :lol:

No problem! :lol:

Skal gå MH med Lykke 04. mai i Sverige, med mindre det kræsjer med løpetid.

Skrevet

No problem! :lol:

Skal gå MH med Lykke 04. mai i Sverige, med mindre det kræsjer med løpetid.

Aaah :lol:

Mulig vi skal dit neste helg :)

Åh, om du gidder og har tid så si ifra? Det kryddere løser nemlig mitt evige problem med å gjenskape en skikkelig, italiensk pizza :P Kanskje jeg kan kjøre nedover og hente og, så slipper du sende.

  • Like 1
Skrevet

Jeg skal høre om noen i familien skal handle i Sverige før jul, da kan jeg ta med tilbake. Og avlevere på vei til nyttårsfeiring i Haugesund.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Jeg skal høre om noen i familien skal handle i Sverige før jul, da kan jeg ta med tilbake. Og avlevere på vei til nyttårsfeiring i Haugesund.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Det hadde også vært helt fantastisk, tusen takk :)

Skrevet

Åh, fikk smake et krydder her om dagen som var helt fantastisk godt men dessverre ikke å få tak i her i Norge. Det er kjøpt på svinesund og er Knorrs pizza og pasta-krydder. 

 

Noen som skal til grensa og kan handle noen sånne bokser for meg og sende i posten? Evig takknemlig og kan godt betale litt for bryderiet. Plus porto og sånt, naturligvis. 

Send meg sms skal dit imorgen!
Skrevet

Send meg sms skal dit imorgen!

Oog Anette er den heldige som få. Handle for meg. Tusen takk, sms sendt :)

Tusen hjertelig til alle dere andre hjelpsomme sjeler :) :)

  • Like 1
Skrevet

Hva skulle man gjort uten sonen :D.

Spist kjip, smakløs mat :mad: Enig med du :D

En stund så jeg for meg et hus nedlesset av krydder :Grin: ,men så stoppet det hos Anette :) .Kunne blitt MYE krydder :banana-santa:

Og det hadde vært heeeelt greit :D

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...