Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Pga dypt sår i poten måtte hunden min sy under poten på fredag. Hun gikk med bandasje til i dag (som vet'en sa), men den er nå tatt av.

Problemet er at hun selv med skjerm klarer å få til å slikke på poten. Hun har fått en teknikk med å legge skjermen slik at hun kommer til litt. Hun kommer såvidt jeg kan se kun til oppe på poten og ikke under der hvor stingene sitter. I dag har jeg vært hjemme og kunnet korrigere henne, men det virker som om dette sitter så langt inne at hun bare må slikke.. Tips? I morgen er det jobb igjen for min del og da har jeg ikke oversikt over hva hun driver med.

Skrevet

Du er ung så den er grei på de gamle svarte prestekjolene var det en høy litt bred krage. Altså på hunden tar du enten et tykt handkle og bretter sammen og får festet på halsen på en eller anne måte. eller så er det noen som har skåret en krage i skumgummi eller kjøpe en dyr http://www.4dogs.no/hund/diverse/kruuse-oppblasbar-krage#&variation=165521 men siden du må ordne noe til i morgen hadde j testet et handkle kan hende du må ha på skjermen også

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...