Gå til innhold
Hundesonen.no

Stengte hunden inne på badet og reiste bort...


pippin
 Share

Recommended Posts

Guest Gråtass

Fy ****, folk! Men har de altså ventet fire år med å få saken opp i retten? Herrejesus, ikke rart at saker bare blir henlagt her til lands..

Helt OT:

Men de to tingene henger ikke nødvendigvis sammen.

Edit; Ja det er ille, men noe som er mye mye verre, som knapt nok får spalteplass er bonden som sultet i hjel 400 griser i Vestfold. Griser er ikke så hjerteskjærende som hunder nei.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Edit; Ja det er ille, men noe som er mye mye verre, som knapt nok får spalteplass er bonden som sultet i hjel 400 griser i Vestfold. Griser er ikke så hjerteskjærende som hunder nei.

Tenkte på det samme! Men de to sakene har vel fått omtrent like mye spalteplass vel. Grusom sak det og!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tragisk! :(

Jeg leste at det ble en kort dom på 21 dager. Hva med samtidig fradømt muligheten til å eie dyr ved slike spesielle saker som dette? En viser seg helt og totalt uegnet til å ha ansvar for et dyr, og da bør følges opp med forbud slik at det begrenser mulige gjentakelser, tenker jeg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia

Bonden som sultet i hjel 400 griser ble fradømt retten til å eie dyr av noe slag.

Dama med hunden fikk bare betinget dom - hvilket betyr at hun må sone dersom hun gjør det samme igjen..

Jeg synes straffeutmålingen i Norge er HÅRREISENDE når det kommer til dyremisshandlingssaker.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...