Gå til innhold
Hundesonen.no

Bergen-Nordland, desember


Recommended Posts

Skrevet

Dette er skikkelig skikkelig long shot, men jeg prøver likevel.

Pga. diverse forpliktelser her og der ser det ut som om jeg må være borte fra Bergen (hvor jeg bor) i en måneds tid (fra starten av des. til 7.-ish januar). Jeg har absolutt ikke lyst til å være borte fra hunden min så lenge selv om jeg vet at samboeren min fint greier å ta godt vare på han alene.

Problemet er at jeg ikke kan ta med hunden når jeg reiser fordi jeg skal til Oslo og jobbe før jeg drar hjem til Nordland.

Derfor lurer jeg på; er det noen som, mellom 8. desember og frem til jul, skal fra Bergen og til nordre Nordland (Stokmarknes/Skagen, Evenes, Andenes, eller bare mellom Bodø og Tromsø et sted) - enten med fly eller bil - og som eventuelt kunne tatt med Meesha?

Jeg har ikke diskutert dette med samboeren min siden han er bortreist og opptatt 24/7, så det er ikke sikkert at det behøves, men jeg føler meg bedre når jeg sjekker litt rundt uansett.

:)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
    • Skal jeg bare la kattene gå løse mens hundene bjeffer konstant i burene? Blir helt døv av det. Tenkte jeg skulle gi hundene noe å tygge på i burene mens kattene går rundt hvis det er lurt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...