Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 63
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fant bilde av gamlehesten min! Her er hun 24 år gammel Født i 89, men fortsatt like sprek som hun alltid har vært!

Andre hester vi har Inspirador: (Avlskåret hingst) Campechano: (Avlskåret hingst) Raindrop: (Avlskåret hoppe) Ibiza H (tre års hoppe): Imperial H. (to års hingst) RedBull H (

Litt random bilder av noen av hestene mine opp igjennom årene, noen er litt dårlig kvalitet pgs scanning av papirbilder. Tom Trapper og jeg klar for galopp trening. Pompel og jeg på vei ut

Posted Images

Skrevet

Jeg har flere hester, og har har avlet ridehest i mange år. Prøver stadig vekk å trappe ned, men hesteinteressen er jo verre enn en sykdom, så det går langsomt ;-) Vi har nå et par spanske avlshingster, en kåret dansk hoppe, som nå er drektig, en unghingst (spansk), en 3-års ridehesthoppe og to sportsponnier, pluss en ridehest vallak som skal selges i disse dager. Det her er da altså ETTER nedtrapping :-P

  • Like 1
Skrevet

Jeg har flere hester, og har har avlet ridehest i mange år. Prøver stadig vekk å trappe ned, men hesteinteressen er jo verre enn en sykdom, så det går langsomt ;-) Vi har nå et par spanske avlshingster, en kåret dansk hoppe, som nå er drektig, en unghingst (spansk), en 3-års ridehesthoppe og to sportsponnier, pluss en ridehest vallak som skal selges i disse dager. Det her er da altså ETTER nedtrapping :-P

Huffda, du må ikke vise meg bilde :P *inn på FB for å se om jeg finner*

Skrevet

Har vært hestejente fra jeg skjønte hva en hest var. Først ble det mange år på rideskole. Så fikk jeg verdens beste varmblods ekstraver på halvfor. Etter at han ble avlivet begynte jeg å holde på med en shettis, som var tiltenkt ponnitrav. Men han var gammel og sliten, så da ble det en tur til sverige for å kjøpe en rutinert godtlandsruss, som hadde gått veldig bra i sverige. Dessverre var kjemien mellom odd dårlig og ha ble solgt etter ca 6 mnd. Etter det var det bare trav og travhester som stod i hodet på meg, i flere år, helt til hundeinteressen tok helt overhånd. Men en vakker dag, skal jeg ha en egen traver:)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Skrevet

Var aktiv innenfor rideskole i 3 (11 - 14) år som "hun som rir de gærne hestene" og er i dag sjeleglad over at jeg slapp med skrekken.
Fra 14 - 17 flyttet familien og vi fikk plutselig ikke økonomi til rideskole lenger, men min søte, snille far fikk smisket meg inn på en koselig liten privatstall til å pusse og dulle med hester samt møkke litt. (desperat etter stall og syns slikt arbeid bare var koselig). Ente opp med at jeg red ponnisen der mot jobbing til hun ble forfangen og ikke sto til å redde tross alt som ble prøvd, ny ponnis kom og stallen utviklet seg til å romme mer og mer konkurransehester, stalleier begynte å leie inn trenere og holdt kurs og full pakke.

All trafikken, omveltningen fra småstall til "storstall" og det at jeg plutselig hadde hendene fulle med skole og hund gjorde at jeg faset meg stille og rolig ut av stallen. Jeg savner hest, jeg savner å ri og jeg savner å være inne i miljøet, men det er godt å slippe å bære vann i - 20 også.

Noen bilder. :)

230976_228506843831932_3359848_n.jpg

Bollemor. Når jeg først kom til stallen fikk jeg vite at Bolle aldri hadde bukket. Det første hun gjorde var å bukke. Vi kom liksom ikke overens i starten, men det gikk seg til så fort jeg lærte meg at jeg måtte gå litt saktere frem i starten.

248006_228506863831930_2117589_n.jpg

Zip snudde helt mine fordommer mot at hingster var noen beist. På bildet var jeg veldig fersk på stallen og hadde ingen anelse om at dette dyret var en "stor og farlig" hingst på 2 år.
226975_228508333831783_6895342_n.jpg

Jeg fikk oppleve et føll bare få timer gammelt. Fikk forsåvidt også oppleve et føll som skulle leke med meg. Det var sjeldent populært.
Moren i bakgrunnen, Spinnie (har ikke bedre bilder tilgjengelig) skulle jeg forsøke å ri en gang for å se om jeg kunne mosjonere henne på egenhånd. Hun ble importert som tipptopp for mange penger og var helt super, men hun fikk panikk i konkurranse setting. Den ridningen gikk ikke helt bra. Selv om hun hadde vært på "pause" noen år hadde hun ikke glemt de forrige eierne som skulle ha henne til å spinne og spant gjorde hun. Fikk totalt sjokk. Alt gikk bare rundt og rundt og rundt og jeg fikk ikke til å stoppe henne fra å spinne. (hva jeg mener med spinn: http://www.youtube.com/watch?v=LIJ2Wz7hfYY) La oss si det slik at det å lære meg å ri henne ville vært mer jobb en nytte og hun ble også etter hvert solgt som turhest og storkoser seg som det. :)

249061_228508500498433_1177007_n.jpg

Jeg fikk opplevd en eldgammel ponni, Pinnochio. 43 - 45 år ble han. Jeg har ikke helt regninga i hodet, men han var i hvert fall rundt 30 da stalleier kjøpte han for å gi han en god slutt, den slutten kom jo aldri. Hver gang veterinæren kom etter mye sturing og spørsmål om ponni var "ferdig" så hevet han hodet og travet så elegant en ponni får gjort det bortover og det var liksom uaktuelt å avlive om hesten var frisk og fin selv om han ikke bruste rundt lenger. Den siste vinteren var hard og det ble snakk på om avliving ville være det beste nå, men så kom våren og plutselig var han i full sving igjen. Han ble avlivet før han fikk oppleve enda en hard høst og vinter.

250586_228506873831929_3276334_n.jpg

Texas var en smule texas, men åpnet virkelig øynene mine for hva man kunne oppnå på "bare" en ponni. Han var gull!

Skrevet

Andre hester vi har

Inspirador: (Avlskåret hingst)
bilde_inspirador.jpg

Campechano: (Avlskåret hingst)
bilde_campechano.jpg

Raindrop: (Avlskåret hoppe)
bilde_raindrop.jpg

Ibiza H (tre års hoppe):
bilde_ibiza.jpg

Imperial H. (to års hingst)
bilde_imperial.jpg

RedBull H (sportsponni)
bilde_bulle.jpg

Nox Forest (sportsponni)
bilde_nox.jpg

  • Like 3
Skrevet

Skyldig :wave:

Fineste Spyrna på toppen av Fløien "midt på natten". Veldig kjekt å skulle gå ned igjen til Jordalen når det var blekmørkt.. Sånn er det når man ikke tenker på at man faktisk må ri tilbake også :teehe:

Skrevet

Er du på kjøper'n av hest Caroline? Hihi, jeg skal selvfølgelig ikke legge ut bilder av denne om du prøver å stå i mot:

bilde_dino.jpg

Aaaah, I wish... Får kose meg med Merino litt til, tror jeg, men den var lekker! Du kan bare sende den på ferie til Grorud :innocent:

Inspirador er helt fantastisk, og Ibiza ser veldig spennende ut!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...