Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ja, noen fordeler er det :) Jeg har en ganske lang smal hund da, så om du har en litt kraftig chi med kort rygg så burde du ha litt og gå på mtp str i bringa, og passer den der så burde jo ikke litt ekstra lengde ha så mye og si.

Mini'en er motsatt, lang og slank ;) Men vi prøver :)

  • Like 1
Skrevet

Dekkenene er oppgitt i rygglengde cm? Lurer på å kjøpe et refleksdekken derifra, men minste str de har er 25, og lurer på om det blir for stort... =/

Cm ja :)

Skrevet

Jeg er ingen ekspert men dem åpner pakkene hvis dem tror det er noe som kan være galt i forhold til lover og regler. Og er det gave så må en jo fylel ut et papir ehr i Norge i hvertfall med verdien av gaven på for å sende det. Om en må gjøre det inn til Norge vet jeg ikke

Jeg bestilte tags fra ebay, pakken ble åpnet ,tollen trodde at de runde kanskje var tabletter :shocked:

Høøks dekkene er litt håpløse i størrelsene, er du usikker på størrelsene så ville jeg heller bestilt på børjes, der er størrelsene mer riktige ;)

Dekkene på Børjes syntes jeg er mer holdbare, Chicka har et fleece dekken som snart er 8år fra Børjes, det er MYE brukt og det er fortsatt still going strong.

Man kan selvfølgelig se at det er brukt, men det ser ikke så ille ut etter nesten 8år med jevn bruk som for eksempel noen høøks dekken som er mye yngre ;)

Har også et regndekken fra børjes, det er vel ca 6år og mye brukt og det holder vannet ute fortsatt, jeg impregnerer det kanskje annen hvert år da, men det er vel noe man burde gjøre med regndekken sånn "all over".

Høs Børjes trenger man ikke tenke på "200kr regelen" siden de har norskt foretaksnummer ;)

Skrevet

Usj, dette blir dobbelpost, men jeg glemte helt å anbefale min favoritt nettbutikk om dagen, Global Dog Shop.

De har alt av Rogz og Dingo produkter til en veldig billig penge og best av alt de har GRATIS frakt :)

Jeg tørr nesten ikke fortelle hvor mye jeg har bestilt fra dem det siste halve året, men la oss si det er en del :ahappy:

De er også raske i å sende ut varene, og er det noe du lurer på, så svarer de veldig fort ;)

Skrevet

Usj, dette blir dobbelpost, men jeg glemte helt å anbefale min favoritt nettbutikk om dagen, Global Dog Shop.

De har alt av Rogz og Dingo produkter til en veldig billig penge og best av alt de har GRATIS frakt :)

Jeg tørr nesten ikke fortelle hvor mye jeg har bestilt fra dem det siste halve året, men la oss si det er en del :ahappy:

De er også raske i å sende ut varene, og er det noe du lurer på, så svarer de veldig fort ;)

You bastard!!!

Skrevet

Usj, dette blir dobbelpost, men jeg glemte helt å anbefale min favoritt nettbutikk om dagen, Global Dog Shop.

De har alt av Rogz og Dingo produkter til en veldig billig penge og best av alt de har GRATIS frakt :)

Jeg tørr nesten ikke fortelle hvor mye jeg har bestilt fra dem det siste halve året, men la oss si det er en del :ahappy:

De er også raske i å sende ut varene, og er det noe du lurer på, så svarer de veldig fort ;)

Der er det vanlig 200 kr tollregel?

Skrevet

Der er det vanlig 200 kr tollregel?

Ja,det er det ALLTID fra utlandet, så lenge de ikke har norsk organisasjonsnummer.

Siden det er gratis frakt, så er det bare å bestille i flere omganger.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...