Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Emilio er en liten mops som kom til oss onsdag 9 November, 9 uker gammel. En livlig liten kar med en litt små frekk personlighet. Og jeg digger det. Meg og min samboer er utrolig heldig som får være fôrvert for en så fantastisk hund. Bare på disse dagene har han gitt oss så utrolig mye glede. Jeg har lært så utrolig mye, å gleder meg bare til og lære mer! :D

post-12484-0-56221200-1384075094_thumb.j

Leke litt er viktig!

post-12484-0-97036400-1384075159_thumb.j

kos på teppe sitt

post-12484-0-20215200-1384075365_thumb.j

Viktig og se veldig søt ut!

Skrevet

I dag har vi hatt inne dag, siden lille søtingen velter over ende når vi går ut. Blåser litt kan man vel si! :P Så i dag har vi bare hatt tisse pauser så rett inn igjen i varmen!

1394468_10153452705485527_418327875_n.jp

Se hvor søt jeg er :heart:

1453316_10153452702935527_1196050593_n.j

Lille gullet til mamma :heart:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...