Gå til innhold
Hundesonen.no

Ukeadressas dilemma uke 45


  

28 stemmer

  1. 1.

    • Ja
      7
    • Nei
      21


Recommended Posts

Skrevet

Jeg stemte nei, tror virkelig ikke jeg hadde gjort det. Om den som står igjen ikke tilhører den som tok min så er det jo like kjipt for de og ikke finne paraply når de skal dra. Men kanskje på en veldig kjip dag hadde jeg tenkt at den som sto igjen sikkert tilhørte den som hadde tatt min og tatt den. Jeg bruker aldri paraply så regner med at jeg hadde klart meg om min hadde blitt stjålet den ene gangen jeg brukte den :P

Skrevet

Jeg hadde heller ikke tatt den. Det er jo ikke sikkert at paraplyen min ble stjelt av eier til den andre sorte paraplyen. Og stjeling er stjeling (selv om uhell kan hende og man kan ta feil, men jeg føler at å bevist ta noen andre sine ting er annerledes).

Jeg bruker heller aldri paraply :P

Skrevet

Bruker heller aldri paraply.. Er fra Bodø og der blåser det ALLTID, så få paraplyer som tåler slikt. :P

I Bodø er det jo vanskelig med hette også - med mindre man har vinden i ryggen, så kan se for meg hvordan det er med paraply :lol:

  • Like 1
Skrevet

Hadde vært redd for at det var noen andre sin (altså ikke den personen som tok min) som fremdeles var på kafeen, så tror jeg bare hadde gått. Hadde jeg vært 100% sikker på at den hadde blitt byttet så hadde jeg nok tatt den som stod igjen.

  • Like 1
Skrevet

Jeg stemte ja.

Men det hadde kommet helt an på dagsformen min. I dag er jeg tydeligvis i et "stjelehumør". I dag hadde jeg tenkt: "Det er sikkert noen som har tatt feil paraply, så da kan jeg ta deres." Men jeg kunne også fått dårlig samvittighet og latt den ligge.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...