Gå til innhold
Hundesonen.no

Er det for sent å begynne med agility?


Recommended Posts

Skrevet

Hei :)

Jeg har en dvergschnauzer (Sandra) på 8 år, blir 9 i januar, og sitter å tenker at det hadde vært gøy å prøve agility! Men er det for sent å begynne? Vet ikke så veldig mye om agility i forhold til hvor tidlig man må starte for at det skal være mulig osv. Hun er veldig sprek på turer og alt, så det skal i hvert fall ikke stå på helsen :ahappy:

Setter pris på all informasjon!
:lol:

Skrevet

Jeg tenker NEI, det er aldri for sent! :) I hvertfall ikke som en gøy aktivitet :) Meld deg på et nybegynerkurs, så ser du fort om det er noe for din hund :)

Skrevet

Jeg synes du skal kose deg med hunden din (som har verdens fineste navn!) så lenge du kan. Tenk så gøy at dere finner en ny aktivitet dere begge kan jobbe sammen om! Husk også at en dvergschnauzer på 8 år ikke er en gammel hund, bare en godt voksen. ;)

Skrevet

Ja tenkte mest for å ha noe gøy å gjøre på :) Hun er en veldig aktiv hund, så ser for meg det er noe hun kunne likt! Og ikke minst så synes jeg det virker morsomt.
Er det forresten noen av dere som vet om noen nybegynnerkurs i Bergensområdet? :D

Skrevet

Senta car 7 år da hun var på sin første AG-trening :) Hopper ikke høye hinder og har ingen planer om å nå langt, men hun storkoser seg med å løpe tuneller, hoppe mindre hinder og frese seg igjennom hele baner (sålenge hun får en ball over hodet når hun fullfører) :) Er bare å justere etter hundens fysiske forutsetninger, så tenker jeg det er utelukkende positivt :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...