Gå til innhold
Hundesonen.no

noen som vet hva det kan være?


Strøssel
 Share

Recommended Posts

Hei !

Har hatt vondt i magen ett par dager nå , og det eneste som hjelper er og ligge i en c (spent) eller strekke meg. Da hjelper det i 2 minutter. Gpr med følelsen av og kaste opp uten og være kvalm hvis dere skjønner?

Når jeg spiser mat er jeg fin i en halvtime før det starter igjenn.

kjenner dette passer veldig dårlig med en halvdagsprøve i morgen:p

Noe jeg kan gjøre som kommer til og hjelpe?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Man får ikke magesår av stress, så som feks eksamen. Men det hadde vært spennende å gjette dersom jeg hadde visst mer om hvor nøyaktig smerten sitter, om den forflytter seg eller stråler til et annet sted i kroppen, når den kommer, og hvordan den oppleves. Har jo nylig hatt undervisning om øvre gastro. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da er det kanskje eggstokkene dine. Det er ikke sjelden det er gynekologiske tilstander som fører til magesmerter. Men siden du føler du må kaste opp (antar det ikke er pga smerter?), så vil jeg tro det har med tynntarmen din å gjøre. Tynntarmskatarr på godt norsk, eller noe annet med tynntarmen. Uansett: lege er en fin ting å ha!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er det nytt? Mistet hundene for et par år siden, og var noen år før det igjen vi var på bilferie utenlands, men da måtte vi kjøre på rødt. Tillegg: Denne veiviseren er veldig fin, og helt klar på at man skal gå på rødt fra Litauen (selv om man kommer gjennom Sverige): https://www.mattilsynet.no/dyr/kjaeledyr/reise-med-kjaeledyr 
    • Hvis det ikke er snakk om import av hund og du krysser grensen med bil så kan en kjøre på grønt så lenge alle papirer og vaksiner er i orden. Kommer du med båt eller fly så skal du kjøre/gå på rødt.
    • Du skal i prinsippet alltid gå/kjøre på rødt inn til Norge.
    • De kjører via Sverige, og har rabies og ormebehandling. Men trenger de å kjøre på rødt ved grenseovergangen til Norge på tilbakereisen?? Finnes det også skjema en kan fylle ut når en reiser med hund mellom EU/EØS land? Finner ingenting på Mattilsynet sine sider.    Takk for hjelp
    • Og så en helt ok dag. Var forberedt på det verste, gitt erfaringer fra stedet vi var på. Fikk fineste adferden tilbudt uten krav. Innfridde samtlige forespørsler. .. lenge. Så skjedde tydligvis noe med ham jeg ikke aner årsaken til, og han begynte stresse og sluttet oppføre seg pent, uten å bli veldig vanskelig heller. La seg pent ned på matten sin for å slappe av i 30 minutter på bussholdeplassen, og begynte ikke flippe før de siste 10, da han ble ufyselig vokal mot to huskyer på andre siden av gaten, nyankomne ventende til holdeplassen og livet og universet og alt. 30 min venting akkurat der, rett oppi en travelt trafikkert vei med mye støy fra tungtransport ble å tøye strikken for mye, altså. Han holdt ut fint i 20 min før han fikk eksistensiell angst av å vente så mye lenger enn han er vant med fra før.  Ikke på sitt mest avslappede, men muttern har gått på skole og lært om former og vinkler og komposisjon og sånn derre der, så vi velger heller det bildet som føles mer behagelig å se på, enn det klønete og keitete som viser hvor flink gutt han kan være, men som ikke lar seg beskjære pent:
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...