Gå til innhold
Hundesonen.no

Søker ett nytt hjem til mine 3 marsvinjenter


Recommended Posts

Jeg må dessverre innse at jeg har tatt litt vann over hodet når det gjelder antall dyr her hjemme, jeg kan ikke redde/ta vare på alle dyr. Jeg ønsker dermed å finne ett nytt hjem til mine 3 marsvin. De er 3 jenter som går utrolig bra sammen; Peggy Sue, Sally og Betty Boop. De to brunlige jentene er søsken og er vel ca 2 år nå, mens den svarte jenta er litt over 1 år ca. De er noe forsiktige av seg, men samtidig svært nysgjerrige. Når jeg først holder de, så nyter de å få kos. Med mye håndtering så regner jeg med at de kan bli enda tammere.

Jeg har ikke noe hastverk med å selge disse jentene, jeg ønsker å finne et godt hjem til de og bruker gjerne god tid på å finne nettopp dette hjemmet. Jeg ønsker ikke at de skal stå i små bur, men ha mulighet for å boltre seg på litt større plass slik de har i dag. Jeg ønsker helst at de skal få hjem sammen, men kan gå med på å selge en alene om dere har en venn til henne. Jeg holder til i Notodden, og kan levere de i Kongsberg. Jeg kan også levere de på dogs4all.

(Om ønskelig så kan dere få med buret de står i idag, et Ikea Aneboda bur som er satt på langs og mekket litt på for å fungere som bur. Jeg kan ta bilde av dette om ønskelig).

Peggy Sue
JadOH7Y.jpg


Betty Boop
bk3VFjm.jpg

Sally
7wRB6D9.jpg
(Sally er litt redd settingen her, med blits og kamera)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Da er det sorte marsvinet solgt, altså Betty Boop. Dermed er det søsknene Peggy og Sally som leter etter hjem nå. Ta kontakt om du er interessert i disse :) Det kan følge med ett ombygd aneboda ikea skap om ønskelig. Dette er omgjort til ett bur.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Jeg søker fortsatt hjem til Sally og Peggy.

TUje39S.jpg

WSTHLLb.jpg

Buret som kan følge med om ønskelig, ombygd aneboda. De holder seg i det buret og har aldri forsøkt å hoppe ut av det. Bordet det står på kan også følge med, da jeg ikke har brukt for det.

Håper det er noen som kan gi disse to ett godt hjem. To nysgjerrige og herlige marsvin.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...