Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Dette er den dårligste premien jeg noen gang har fått. I Letohallen for noen år siden

1378160_10151952623615225_1968477814_n.j

En rull med knallgrønne bæsjeposer har jeg også fått i Sverige :lol:

  • Like 2
  • Svar 84
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Åh, jeg er så gullefornøyd med hele utstillingshelga! I dag hadde jeg meldt på begge to, for å teste hvordan det ville være, i og med at begge går i åpen klasse nå. X'en har de småcertene hun tren

Cert og 2 beste tispe på lille Messi idag - kjempefornøyd, såklart. Dommeren var kjempesøt og trivelig (Eva Nielsen) - men poengterte noe som var heeelt nytt for meg og det var at Messie virket litt s

Lille (store?) Messi klinte like godt til med å bli BIR i dag - plukket ut i gruppen, men ikke plassert. 10. cert'et hennes, så jeg regner med at beardisfolket er yre av glede for at hun ikke blir to

Posted Images

Skrevet

Dette er den dårligste premien jeg noen gang har fått. I Letohallen for noen år siden

1378160_10151952623615225_1968477814_n.j

En rull med knallgrønne bæsjeposer har jeg også fått i Sverige :lol:

Du kødder? Ikke si den var for CK eller CERT også? :lol:

Skrevet

Jeg droppet å ta ut premie på lørdagen, jeg.. Sånne blå "glassdingser" (og tilsvarende) har jeg nettopp kastet en haug av når jeg ryddet ut av premieskapet mitt. Ser ingen grunn å bringe flere hjem.

Men tepper, godiser, leker er jo bare helt SUPRE premier. Nyttige og greie - passer i ethvert hjem gjør de også.

Susanne

Skrevet

Jeg vil faktisk heller ha glassting jeg :) Har sikkert noe med at jeg ikke deltar på mange utstillinger, og at det da er fint med noe som varer når man først gjør det bra.

Syns også det er greit de gangene man kan velge mellom premie og gratis rosett. Sjelden jeg gidder å kjøpe rosett, da må de være ekstra fine i såfall. Kjøpte vel alle rosettene den gangen DPen ble NUCH og fikk CACIB i samme slengen. Men ellers har jeg kun kjøpt 2 stk.

Skrevet

CK premie på lørdagen var glass med logo på. CK premie på søndagen var glass med logo på, eller pipedyr, eller klesrulle. Det betyr at de som ikke ville ha glass med logo faktisk kunne velge noe annet. :)

Hadde jeg kunnet velge en rull bæsjeposer hadde jeg blitt glad! Det behøver jeg jo. :) Glass, kopper, telysholdere, andre glassting henter jeg aldri ut.

For et par år siden da "alle" klubbene hadde det mindre pene blå kjeramikk greiene husker jag vi hentet ut premier, leverte til ei som samlet til premier til sin klubb. Den klubben sparte mye penger i alle fall. For vi var sikkert over 20 utstillere som leverte alt til henne hver gang :P

  • Like 1
Skrevet

Jeg vil faktisk heller ha glassting jeg :) Har sikkert noe med at jeg ikke deltar på mange utstillinger, og at det da er fint med noe som varer når man først gjør det bra.

Syns også det er greit de gangene man kan velge mellom premie og gratis rosett. Sjelden jeg gidder å kjøpe rosett, da må de være ekstra fine i såfall. Kjøpte vel alle rosettene den gangen DPen ble NUCH og fikk CACIB i samme slengen. Men ellers har jeg kun kjøpt 2 stk.

Jeg spurte på lørdag om jeg kunne bytte BIR premie i en R-CERT rosett til lånehunden jeg hadde med, og det var ikke noe problem. Har spurt om det ved flere anledninger og aldri fått nei :)

(sorry dobbeltpost)

Skrevet

Sånne Hadeland premier hadde de en gang på lydighetsstevne og det er en av de fineste premiene jeg har fått. Det er jo skikklig premie! Den er fin, kan brukes og er en fin gave å gi bort om man har for mye. Har man for mye har man for pen hund.

Guest Belgerpia
Skrevet

Det er mulig det høres sært ut altså, men jeg orker ikke å fylle heimen med sånne glassting med logo på jeg. Jeg synes det er stygt og som regel fullstendig ubrukelig. Mulig det høres blasert ut. Når jeg flyttet for 15 år siden parkerte jeg intet mindre enn 5 syver esker i garasjen hos mamma og pappa med sånt tral - det er nå kastet. Nå henter jeg konsekvent ikke ut premiene om det er det minste tegn til logo på dem. Med ett unntak - koppene til Moss og Omegn Hundeklubb - det er tydeligvis en kaffedrikker med kunnskap som bestiller, for de går det faktisk an å drikke av og de rommer masse :)

Skrevet

Sånne Hadeland premier hadde de en gang på lydighetsstevne og det er en av de fineste premiene jeg har fått. Det er jo skikklig premie! Den er fin, kan brukes og er en fin gave å gi bort om man har for mye. Har man for mye har man for pen hund.

Dagens sitat :lol:

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...