Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Her er et opptak av enn samtale mellom politiet og en innringer som diskuterer hva de skal gjøre

med Balder og Odin som senere denne kvelden ble brutalt henrettet med streife skudd av politiet som resulterte i at de blødde i hjel.

https://www.facebook.com/photo.php?v=10153308580960405&set=o.170826253093221&type=2&theater

Her er hva Hamar arbeiderblad skriver om saken

http://www.h-a.no/Nyheter/Nyheter/tabid/72/articleView/true/moduleid/215759/Default.aspx

Det er også en lydlogg fra etter hundene har blitt drept, denne er ikke offentliggjort enda.

Disse loggene sier noe om politiets holdninger til dyr, jeg synes det er helt vanvittig å vite at disse mennene kommer ustraffet fra hendelsen.

Skrevet

Huff. Det hadde jeg ikke trodd. Nesten så man håper på det ikke er ekte for det var styggelig :(

Og når man setter sammen de uttalelsene fra politifolk, sammen med hva politidirektoratet uttaler i Brennpunkt om (eller hvordan de bagatelliserer) kriminalitet begått mot dyr - så virker det unektelig som at politiet i Norge har en del "ukultur" hva gjelder dyr og saker som omhandler dyr.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...