Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva må jeg ha med på kennel?


Recommended Posts

Skrevet

Hva burde jeg ta med meg når Simba skal på kennel?

Det jeg har tenkt på er:

- fôr

- fleecetepper til å ligge på

- dentastix til kveldene

- tyggebein

- leke

- ogggg noe som lukter meg :icon_redface:

Og er det noe jeg burde oppklare med kennelen når vi er der osv..?

Skrevet

Vaksinasjonskort :)

Fleecetepper e.l. - ikke ta med den dyreste og fineste senga, det er greit å bruke noe som kan kastes eller tåler en vask etter oppholdet (det lukter litt mer hund i en kennel enn hjemme i stua)

Halsbånd + kobbel

En tauknute e.l. kan være greit å sende med

Fôr pleier kennelen selv å ordne med som oftest (alle de kennelene vi har brukt i alle fall, med mindre man betaler et lite tillegg for å gi noe annet).

Skrevet

Jeg bruker og sende med seng (eller tilsvarende; tepper/bur etc) og tyggebein, dekken om vær og hund tilsier at man trenger det og halsbånd/kobbel. Vaksinasjonskort må som regel også med, og forsikringsbevis, om du har det, i tilfelle det skulle skje noe.

Skrevet

Hør med kennelen hva de ønsker at du har med :) Etter å ha jobbet på kennel i noen år, så har jeg lært at det svarer seg å gi med minst mulig.
Mye av det forsvinner, og mye blir ødelagt :) I hvert fall hvis de står med andre hunder :)

  • Like 1
Skrevet

Der jeg jobbet i tre år ville vi helst kun ha hunden og et halsbånd, fremvist vaksinasjonskort, og eventuelt eget fôr hvis hunden gikk på spesiell diett. Minst mulig. Kenneler skal eeegentlig ikke ta imot hundens egne tepper/senger mener jeg å huske, sånn med tanke på smitte osv. :ahappy:

Skrevet

Hør med kennelen hva de ønsker at du har med :) Etter å ha jobbet på kennel i noen år, så har jeg lært at det svarer seg å gi med minst mulig.

Mye av det forsvinner, og mye blir ødelagt :) I hvert fall hvis de står med andre hunder :)

Signerer den. Spesielt i høysesong kan det fort bli kaos når hundene har mye utstyr med seg.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...