Gå til innhold
Hundesonen.no

Anti-plaske og bære-rundt vannskål


plutte
 Share

Recommended Posts

Finnast det noko som fungerer? Kvalpedusten går stadig vekk og herjer med vannskåla. Han grev i den, plaskar, bles bobbler, fyller den med jord (...)(seriøst, han hentar munnfuller med jord ute og slepp oppi, gah!) skubber den i alle retninger (men helst under sofaen), og dersom den ikkje er tung nok løfter han den opp og bærer den rundt overalt med vatten skvulpande rundt.

Eg har i utgangspunktet ingen skrupler med å ta frå han vannskåla, men gamlebikkja er avhengig av å drikke ofte, ellers blir han dårlig. Har forsøkt eit par mindre geniale idear (tung skål, høg skål, kun vannskål ute (stort sett alltid opent ut)) men nei.

Nokon med idear eller løysingar? Gjerne og tips om korleis stoppe han frå aktiviteten, til no har me fjerna skåla kvar gong han byrjar og prøver å hugse å sette den ut att til gamlemann.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg sverger til denne til slikt, den har i tillegg til kant også en "plate" som flyter i toppen, men som synker ned om hunden dytter snuta nedi for å drikke.

$T2eC16VHJHgE9n0yFjGLBRReW3(5Jw~~60_35.J


Det vil ikke hindre jord, men der ville jeg gått inn selv og ikke tillatt at hunden kom inn med en munnfull med jord. Det krever litt som hundeeier, men det er jo dessverre det oppdragelse handler om. Da får man evt. lukke døra dersom man ikke har mulighet til å passe på.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...