Gå til innhold
Hundesonen.no

Ruffwear roamer leash


Guest bikkje1
 Share

Recommended Posts

8800732905502_1075813-Roamer-leash_21741

Hvordan er den magebelte-funksjonen? Sklir den opp underveis? Hvordan er strikken? Er kroken veldig stor?

Den vil bli brukt på en hund på 9-10 kg, som forhåpentligvis ikke drar alt for mye. Planen er å bruke den til jogging, og til skiturer hvor han kan løpe foran meg.

Eller er det noen andre kobbler med strikk som er bedre? Vil helst ikke svi av flere hunde kroner på enda et kobbel, og siden det her har liksom "alt-i-ett" virker det genialt. :P:drool:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

På mitt forsvant strikken veldig raskt, og jeg synes hele kobbelet blei for tungt for mine hunder (samme tyngde som dine). I tillegg liker jeg ikke belter som sitter så høyt som dette, for å ha det rundt hofta funker ikke, det sklir opp.

Jeg synes kobbelet er veldig dårlig, men veit om andre som er fornøyde, men da med større hunder i enden.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis det sklir opp blir det jo nesten helt meningsløst.. :hmm:

Da blir det vel å se etter noe annet, men hva?

Jeg bruker Baggen og er kjempefornøyd med det. Må riktignok dras godt ned på hofta for at det skal sitte (finnes også reimer til å feste rundt låra), men for meg finnes det ikke noe bedre alternativ! :) Er dyrt, men holder og holder, og så finnes det billige kopier å få tak i.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men de er vel ganske store i størrelsene også?

de kan strammes inn helt ned til 75cm :) Nå selger jeg de og har bare fått postive tilbakemeldinger på de. Det billigeste uten refleks og hofteveske koster 649kr(hos meg i hvert fall) og alle disse skal i hvert fall selges komplett med leietau på 2,2 meter og hutigutløser(som kan være greit på ski hvis noe ski og noe skal skje sånn at du må få hunden løs fort). :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er faktisk ganske fornøyd med mitt. Men jeg bruker det som regel som et vanlig strikkbånd, enten festet i Baggen beltet eller i magebeltet på tursekken.

En sjelden gang bruker jeg Roamer Leash's egen mekanisme for å feste det rundt livet, men jeg er enig i at det ikke fungerer så bra - for det første sklir det opp, og for det andre er det et smalt og lite polstret belte, noe som gjør det ubehagelig å bruke til trekk.

Konklusjonen er vel at Baggen-beltet anbefales, gjerne i kombinasjon med et strikkbånd (og der finnes det andre alternativer enn Roamer Leash) :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...