Gå til innhold
Hundesonen.no

God løpe app? Noe annet enn RunKeeper?


Recommended Posts

Skrevet

Usikker på om denne tråden hører hjemme her, så flytt den om den er feilplassert :)!

Noen som har tips til en god løpe/trenings app, som er bedre enn RunKeeper? Er ikke heelt fornøyd. Synes RunKeeper er helt på bærtur med GPS'en, så jeg får ikke nøyaktig distanse på joggeruta mi. Ikke litt nøyaktig engang. I dag påstod nemlig RunKeeper at jeg hadde jogga 1, 7 km,

når jeg egentlig har jogga 3 km (jeg vet hvor lang ruta er)... :huh:

Også bruker den hundre år på å få nett kontakt, så den begynner ikke å måle før etter den første kilometeren..Flere sin har problemer med RunKeeper, eller er det min tlf som er teit?

Skrevet

Min har ikke tulla såvidt jeg veit. Men jeg var fornøyd ned Nike running også. Byttet kun fordi runkeeper samkjører med shape up! Men var aldri noe tull med Nike :)

Skrevet

Endomondo måler stort sett det samme som Runkeeper, men jeg har mye dårligere erfaringer med det ift distansemåling. Har vært ok fornøyd med Sportstracker.

Jeg har i løpet av det siste året eller så prøvd Sportstracker, Runkeeper og Endomondo på tre ulike mobiler, og har endt opp med Runkeeper. Jeg må noen ganger gå inn i ruten og fikse på den, men gps-en er like mye relatert til mobilen og din lokasjon enn appen, så det er ikke sikkert noen andre vil være bedre.

Skrevet

Endomondo måler stort sett det samme som Runkeeper, men jeg har mye dårligere erfaringer med det ift distansemåling. Har vært ok fornøyd med Sportstracker.

Jeg har i løpet av det siste året eller så prøvd Sportstracker, Runkeeper og Endomondo på tre ulike mobiler, og har endt opp med Runkeeper. Jeg må noen ganger gå inn i ruten og fikse på den, men gps-en er like mye relatert til mobilen og din lokasjon enn appen, så det er ikke sikkert noen andre vil være bedre.

Det er litt avhengig av appen også, jeg fikk ikke signal over hode på runkeeper, eller noen dager kunne jeg kanskje få med meg 100 m om jeg var heldig og den glimta til(sto på hele turen), endomondo hadde alltid signal(hadde på begge to), eneste litt dårlig om det var veldig dårlig vær (tungt skydekke og regn/snø etc). Det kan jo ikke ha vært pga tlf, gps en virka jo.

Skrevet

Det er litt avhengig av appen også, jeg fikk ikke signal over hode på runkeeper, eller noen dager kunne jeg kanskje få med meg 100 m om jeg var heldig og den glimta til(sto på hele turen), endomondo hadde alltid signal(hadde på begge to), eneste litt dårlig om det var veldig dårlig vær (tungt skydekke og regn/snø etc). Det kan jo ikke ha vært pga tlf, gps en virka jo.

Nei, jeg har også opplevd variasjon med de ulike telefonene, men jeg tror det påvirkes av kombinasjon app/telefon (os).

Skrevet

Om man skal ha de beste resultatene, så blir det vel GPS og en god pulsklokke det beste?

Pulsklokke med gps er genialt, står på ønskelisten her, om jeg blir og komme skikkelig igang med løping evt sykling.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...