Gå til innhold
Hundesonen.no

Aslans EFIT med Hundefestival og LPkurs :)


Aslan
 Share

Recommended Posts

Lang dag på oss i dag.

Kl 07-ish: ute og lufter pelskrapyler :)

F32E3228-7C2A-4874-8FC5-823B688138CB-212

Som er skrekkelig glad i å herje og tulle med hverandre :P

357BEFF3-3CA2-4B10-ABA8-C63BD47B0D27-212

Kl 08-ish. I bilen på vei til Hundefestival på Støren :)

56DD9DD3-9A63-48ED-BA6B-3567343B41B5-212

Kl 09 ca, utstillinga er i gang og vi er første rase i ringen, med andre ord skal Thorvald straks inn, men tar det med ro lell :P

4FA66A73-2A67-40D8-9815-35817FE292DA-212

10-tida ser vi på Putle :D

IMG_7633_zps26df77c2.jpg

I 11-tida pisker jeg Tone S rundt med Thorvald sånn at jeg kan få fine løpebilder. Dette ble tilslutt resultatet :)

IMG_7654crop_zps7c14eb6f.jpg

Rett over 12 har jeg parkert bilen og er hjemme fra utstilling. To tålmodige og slitne krapyl vil hjem og sove.

C421C330-1EAE-4C00-955D-D7E1BECB677A-212

Som sagt så gjort, kl 13, dog våknet de begge når jeg skulle ta bilde :P

CB146DB0-FAF6-4240-9AED-B8AB2EB5E1DD-212

Kl 14 har Thorvald joina meg i sofaen

ADDD3AD3-9EC3-439D-BF51-2FB96CF26216-212

Kl 15 sov vi dypt, alle tre.

Kl 16 satt jeg med litt "kontorarbeid", kjentsbikkjer :D

CE172797-F112-4FCF-ACF2-AD59BA8D41C1-212

Kl 17 er jeg ute og lufter dyra litt. Thorvald syns det holder med bilder og har gått i streik.

1DB96A50-CDD6-41F0-B91A-17D319B5A26E-212

Kl 18 har jeg og Thorvald kommet oss på LP-kurs, her ligger'n i fellesdekk. Det er egentlig 7 hunder med da, men da den vedsiden av (som ikke er med på bildet) hadde løpetid gikk jeg ikke altfor langt unna Thorvald i dag. Dog, vakke noe stress det, han reiste seg ikke :)

64E68865-2708-4C83-A2BE-ADB0D6857648-212

Kl 19 er det fortsatt kurs, og vi teller sekunder og minutter her :)

752B5A33-7A47-4546-AE40-228418796D8E-212

Kl 20-ish er det solnedgang over treningsplassen

70E397A7-DC8B-43BB-88C6-0FDFF3E7F9E0-212

Kl 21 er det tilbakemelding til alle som var med, Thorvald var siste hund in action, så han får være festens midtpunkt.

FD24B9E4-D234-4C4D-AA41-736D8FBC4D14-212

Kl 22 er vi hjemme hos samboer og Sita igjen, slitne og fulle i hodet begge to :)

97268E62-06F9-40A0-93B4-C4AD603047AD-212

F6CDD956-9035-49BC-90AA-B24761CB29B1-212

  • Like 9
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så fin søndag du har hatt så ut som en herlig dag :D

Det var det og :D :D

Ser ut som ni haft en fin och innehållsrik dag :)

Ja, det kan man si :) Herlig det! :)

Du måtte ikke bære han hjem altså? :P Tipper dere alle sover rimelig godt i natt!

Det var like før :P Slutten av treninga var tung for oss begge, men nødvendig :)

Sov som en stein :lol: Thorvald uler iblant i søvne når han er sliten, det gjorde han både natt til søndag og natt til i dag, men natt til i dag hadde jeg ikke sjans til å våkne, enda samboer sa han holdt på en stund :lol: Følelsen i kroppen når klokka ringte 0525 i dag var dog ikke bra :hmm:

For en dag dere har hatt! Masse fine bilder da. :)

Kan jeg stjele blinkskuddet av Putle?

Takk :)

Selvsagt! Om du vil ha stor versjon så send meg mailen din, så får du det :)

Åh! Thorvald er så flott! :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Takk :D

Det var en lang og fin dag, tipper Thorvald sov godt i natt :D

Jepp :P Tenker både han og Sita setter pris på at både jeg og samboer jobber dagtid i dag, så får de være i fred :P

Det var litt av en innholdsrik søndag! Og for noen fine hunder :)

Takk! Og skal ikke skryte på meg at det er en typisk søndag da :P

Så ut som en herlig søndag - det bildet av Thorvald rett før han skulle inn i ringen var usedvanlig vakkert! Noe med lyset...

Og kult å se Putle!

Menneh... har du fått deg to lappiser? :P

Åh, takk :D Ja, Putle er tøffeste tøtta!

Nei, den andre er mammaen til Thorvald, hun er på ferie hos oss de neste to ukene siden eierne hennes er på ferie :) Men vet ikke om noen andre hunder som er så glade i hverandre som de to, og så latterlig enkle å ha med å gjøre :)

Så ut som en koselig dag! Hvordan gikk det på hundefestivalen?

Det var det og :)

Sånn passe. Blått på lørdag og flat rød på søndag. Hadde håpet å få et cert til på ham, men begge dommere trakk for korrekte ting og fremhevet korrekte ting :) Og søndag fikk ingen hanner CK, så da er flat rød absolutt bra nok :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg er enig med resten. Om man har økonomi selv til dekke mye er det jo veldig bra!   Dyrlege prisene har økt ganske så mye de siste årene da så det jeg betalte for operasjon av kreft kul i 2016 til forrvge hunden min var ca det samme jeg nylig betalte til hun jeg har nå for ørerens under lett bedøvelse og blodprøve 11300-,   Jeg har ikke økonomi til ikke ha forsikring med de prisene som er nå. Har hatt Agria siden 2006 og er godt fornøyd med de.Har ikke brukt de så alt for mye men,endel har det jo blitt. Årssummen øker jo jevnt og trutt der også selv om rasen jeg har ike er den dyreste forsikre. Var på litt over 4000,- for 8 år siden nå er den på 8000,-
    • Med tanke på ønske om terapihund, hundesport og familieliv så tenker jeg jo at retrieverene, eventuelt engelsk springer spaniel eller storpuddel, er generelt gode alternativer. Husk også at barn under 16 ikke skal ha selvstendig ansvar for hund. Det er litt rom for tolkning der, men jeg ville ihvertfall gjort en seriøs vurdering på hvordan barnet vil takle og håndtere en uventet situasjon på tur, om hunden kommer seg løs og skremmer noen, blir angrepet av en annen hund, jager vilt e.l.
    • Hei! Vi er en familie på 6, 4 barn fra 15år til 1år. Jeg er hovedsakelig den som har lyst på hund, og det vil nok jeg som hovedsakelig har ansvar for både luftig og trening. Håper også at de to eldste på 15 og 12 skal kunne lufte uten problem. Jeg har tidligere hatt flere hunder i hus, blant annet Border Collie, Rottweiler, Dobermann-blanding og Chihuahua. Jeg trives nok best med hunder i gruppe 1, men ønsker meg nå noe mer stødig, uten for mye risiko for mentale brister, vokt osv.  Jeg kommer nok heller ikke til å være like aktiv på trenings fronten, selv om jeg har et ønske om både lp og agility på hobbybasis.    Hunden vil hovedsakelig være familiehund, og være en del av hverdagskaoset, med masse lek og moro, følging på fotballtreninger, en joggetur i ny og ne, lengre turer i helger. Min store lidenskap er hund, så mentalttrening vil bli lagt inn litt hit og dit innimellom.    Den må tåle besøk, nye situasjoner og helst ikke ty til bjeffing ved hver minste ting. Vet at dette er ting som også må trenes på, men ønsker en rase der det er 90% sjanse for å lykkes enn 10%. Hvilke raser tenker dere kan passe inn hos oss? Har også en drøm om å utdanne denne hunden til terapi hund, men det vil tiden vise.
    • Har gjensidige og de er hvertfall aldri noe tull med!
    • Wohoo, da har løpetiden endelig startet! 🥳  14 mnd gammel
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...