Gå til innhold
Hundesonen.no

Jack Russell-terrier + Engelsk Bulldog = sant?


Recommended Posts

Skrevet

Noen som har noen anelse om hvordan det hadde gått med disse to rasene sammen? Det er jo to veldig forskjellige raser som krever helt forskjellige ting.

Blir jack-en for ivrig og aktiv for bulldogen? Eller er det andre problemer som raskt kunne ha oppstått? Hvordan hadde disse to kunnet gå overens?

Skrevet

Hah, så glad for at dette ikke var en blandingshundtråd!

Tror det hadde gått veldig bra, hundene tilpasser jo hverandre. Bulldogen kommer nok ikke til å springe seg ihjel fordi den skal "holde følge" med en JRT, men man får sikkert en mer aktiv Bulldog enn man er vant til å se vraltende rundt i utstillingsringen. :) Ville valgt oppdretter med omhu, fordi det er mye ymse der ute, og spesielt hvis du sikter etter en sunnere og mer aktiv Bulldog. :)

  • Like 9
Skrevet

Haha! Ja det hadde blitt litt rart kanskje.... Nei jeg har bare forelsket meg så veldig i engelsk bulldog, men har allerede en jrt! Og siden det er to så veldig forskjellige raser så syntes jeg det var best å høre om noen kanskje hadde en mening om hvordan det kunne gå å ha begge deler!

  • Like 1
Skrevet

Jeg er helt sikker på at det ville gått fint, jeg. Det er ikke snakk om så stor størrelseforskjell at den ene vil uvørent skade den andre, og utover det så ordner de helt sikkert opp i det selv. :)

Skrevet

Her tenkte jeg også at det var en blandingsrasetråd, og bare måtte inn å se :lol: Glad jeg tok feil, da.

Av problemer som kan dukke opp, har det mer med individ enn rase å gjøre. Man har ingen garanti for hvordan to individer vil gå sammen.

Men jeg ser ikke noe galt i å ha de to rasene sammen, selv om det er forskjell på aktivitetsbehov :) Ser ikke at det skal bli noe problem

Skrevet

De engelske bulldoggene jeg kjenner er aktive hunder som fint holder tritt med min aktive terrier. Fra riktig oppdretter ville jeg ikke vært redd for å kombinere de to. :)

  • Like 1
Skrevet

Trur ikkje det skal bli noko problem :)

Har sjølv to vidt forskjellige rasar, og oppdrettaren til Etnaen verka litt usikker sidan eg hadde ein liten bomullsdott frå før av, og Etnaen kan ha eit sterkt jaktinstinkt, og det kunne jo då vere litt skummelt med tanke på bomullsdotten. Men det har aldri vert eit problem her i gården, dei herjar rundt og er for det meste verdens beste venner :)

Skrevet

Jeg ser nå at jeg ikke var den eneste som ble redd for at dette var en blandingshund-tråd... :lol:

Så for alle dere som lurer på hvordan den blandingen KAN se ut;

102192113.jpg?336w

Men jeg ser ikke på det som et problem å kombinere disse rasene, sålenge du er nøye når du velger oppdretter. Det er som sagt en del dritt der ute i bulldog-verdenen :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...