Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Da jeg lå på sykehuset for noen år siden så fikk jeg herpes på hornhinna, flott gave fra sykehuset...det ble ikke behandlet med en gang siden det var så mye annet kritisk med meg så "betennelsen" klarte å tette den ene tårekanalen skikkelig godt, potta tett :icon_redface:
I juni ble jeg operert i øyet og fikk lagt inn et "rør" som tårekanal, noe som fungerer sånn passe, tror kanskje jeg må operere en gang til for å få det til å fungere optimalt.

Så til saken.
Når jeg bruker mascara så blir øyet sårt og det begynner å renne mer enn det det pleier, så jeg må gå med lommetørkle heletiden, det er jeg vant med fra før med tett tårekanal, men det er kjedelig å gå og tørke seg i øyet når jeg har sminket meg.
Lurer på om dere vet om noen mascaraer som er bra for sensible øyne?
Den bør være sort og helst vannfast smile.gif

Ikke skriv hva du bruker hvis du ikke vet om den er for sensible øyne, jeg vil ikke gjøre noe bomkjøp ;)

Skrevet

Jeg har hørt at mange med allergi bruker produkter fra Clinique. Skal ikke si sikkert at det fungerer, da jeg ikke har noe problemer med øynene selv. Men min oppfatning er at det er bra produkter.

Skrevet

Altså jeg VET ikke siden jeg ikke har sensitive øyne selv, og har ikke brukt denne, men jeg vet at Lush ofte har veldig mye bra.
http://www.lushnorge.no/produkt/til-ansiktet/make-up/eyeliner-mascara/eyes-right-mascara Kanskje noen har erfaringer?

Jeg har litt sensitiv hud, og Clinique er snill mot huden, så det kan hende de har produkter som er snille mot øynene også?
http://www.clinique.no/?q=/website_admin/mascara&menu=323&clid=324
"High Impact Waterproof Mascara
Vannfast maskara som gir volum og lengde. Drysser og klumper seg ikke og tørker ikke ut. Det er vår vannfaste versjon av High Impact Mascara, som tåler både tårer, vær og en svømmetur. Kan brukes av de med sensitive øyne og kontaktlinser. Testet av øyeleger.Effekt: Volum/lengde"


Eller The Body Shop?

Ellers:
http://www.prevention.com/your-beauty/blog/mascara-tips-sensitive-eyes
" If you’ve been using oil-based mascaras, try switching to a water-based mascara and see if that helps."

Skrevet

Clinique er det eneste merke jeg vet som skal være bra for sensitive øyne. Men kanskje det kunne vært bedre for deg å heller farge vippene med jevne mellomrom. Min øyelege mener det beste for øyne er å være sminkefri. Selv er jeg avhengig av mascara (har blonde øyevipper), men når jeg farger vippene trenger jeg faktisk ikke å mascara de første ukene. :)

Skrevet

Mamma bruker en fra BareMinerals, det er den eneste hun tåler hvertfall, kanskje den kunne vært noe?

Skrevet

Jeg reagerer på omtrent alt av sminke, og blir knallrød i øyene av alt av maskara omtrent. Men clinique funker. Generelt holder jeg meg stort sett til clinique av sminkeprodukter. God kvalitet og snill mot huden (og ikke testet på dyr!).

Skrevet

Clinique er det eneste merke jeg vet som skal være bra for sensitive øyne. Men kanskje det kunne vært bedre for deg å heller farge vippene med jevne mellomrom. Min øyelege mener det beste for øyne er å være sminkefri. Selv er jeg avhengig av mascara (har blonde øyevipper), men når jeg farger vippene trenger jeg faktisk ikke å mascara de første ukene. :)

Jeg har prøvd å farge vippene, det er helt ok, men jeg liker liksom den sminkede følelsen man får av mascara.

Tror jeg skal prøve Clinique, siden så mange har god erfaring med dette merket, gå innom et parfymeri og høre hva de sier :)

Masse takk for hjelp, kom gjerne med flere forslag :)

Skrevet

Clinique er bra, men jeg har også god erfaring med Isadora sin hypoallergenic mascara. Om den kommer i vannfast vet jeg ikke, men jeg er hvertfall veldig fornøyd med den.

Utenom mascaratips er det beste tipset mitt å faktisk ta av sminken når det begynner å irritere, vaske godt med vann - også sminke seg på nytt. Nå har jeg ikke jeg problemer med tette tårekanaler e.l., men sensitiv (eksem-) hud.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...