Gå til innhold
Hundesonen.no

Opptrening etter prolaps - stiv i ryggen


minimoo
 Share

Recommended Posts

Lurer på om noen har gode råd til oss.
Vi skal nå starte opptrening etter prolapsen mr. JRT hadde for 6.5 uker siden.
Han har ikke tydelige smerter lenger, begynner å bli rastløs etter så lang tid med ro, og leker og vil gjerne herje. Han er tydelig veldig stiv i muskulaturen i ryggen og går dermed også litt rart.

Jeg vil gjerne ha tips om opptreningsmetoder, massasje e.l som vi kan bruke over hvertfall de neste to ukene, ting som rett og slett også hjelper på å bygge opp musklene hans igjen og også gjøre han mindre stiv i ryggen.

Tar gjerne imot tips for kiropraktor e.l i Lørenskog-området. Dessverre vil ikke forsikringen dekke noe av dette, ettersom han ikke har vært forsikret i over ett år, dermed vil jeg i første omgang se hva jeg kan klare å få til selv.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Svømming er fint, men kanskje ikke utendørs, vertfall ikke viss det et for kaldt i vannet. Back on track dekken. Du kan jo massere en del hjemme i tillegg til evt profesjonell massør/kiro/akupunktur. Pass på med oppvarming og vær nøye med og la han gå seg ned om han har herjet litt, og prøv og unngå aktiviteter hvor du merker at han stivner. Finnes jo div liniment som er gode på muskel problemer, noe som varmer i kombinasjon med et tynt dekken (så han ikke får i seg linimentet) kan være gull.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er det nytt? Mistet hundene for et par år siden, og var noen år før det igjen vi var på bilferie utenlands, men da måtte vi kjøre på rødt. Tillegg: Denne veiviseren er veldig fin, og helt klar på at man skal gå på rødt fra Litauen (selv om man kommer gjennom Sverige): https://www.mattilsynet.no/dyr/kjaeledyr/reise-med-kjaeledyr 
    • Hvis det ikke er snakk om import av hund og du krysser grensen med bil så kan en kjøre på grønt så lenge alle papirer og vaksiner er i orden. Kommer du med båt eller fly så skal du kjøre/gå på rødt.
    • Du skal i prinsippet alltid gå/kjøre på rødt inn til Norge.
    • De kjører via Sverige, og har rabies og ormebehandling. Men trenger de å kjøre på rødt ved grenseovergangen til Norge på tilbakereisen?? Finnes det også skjema en kan fylle ut når en reiser med hund mellom EU/EØS land? Finner ingenting på Mattilsynet sine sider.    Takk for hjelp
    • Og så en helt ok dag. Var forberedt på det verste, gitt erfaringer fra stedet vi var på. Fikk fineste adferden tilbudt uten krav. Innfridde samtlige forespørsler. .. lenge. Så skjedde tydligvis noe med ham jeg ikke aner årsaken til, og han begynte stresse og sluttet oppføre seg pent, uten å bli veldig vanskelig heller. La seg pent ned på matten sin for å slappe av i 30 minutter på bussholdeplassen, og begynte ikke flippe før de siste 10, da han ble ufyselig vokal mot to huskyer på andre siden av gaten, nyankomne ventende til holdeplassen og livet og universet og alt. 30 min venting akkurat der, rett oppi en travelt trafikkert vei med mye støy fra tungtransport ble å tøye strikken for mye, altså. Han holdt ut fint i 20 min før han fikk eksistensiell angst av å vente så mye lenger enn han er vant med fra før.  Ikke på sitt mest avslappede, men muttern har gått på skole og lært om former og vinkler og komposisjon og sånn derre der, så vi velger heller det bildet som føles mer behagelig å se på, enn det klønete og keitete som viser hvor flink gutt han kan være, men som ikke lar seg beskjære pent:
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...