Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som kjeder seg og vil prøve på å oversette dette :

Гłомаłҫy ан меѕт кетемато.
Гłомаłҫy ан ѡаљ кемҩнс.
Гłомаłҫy ан ѡаљ кетемато.
Гłомаłҫy δвесетіłе метłе кемҩнс.
Гłомаłҫy тłі метłе, ан бłас некетемато.
Гłосіьлі љевy, і гłосассі.

Ҩјҩ! Вy гłоҩбліге о вy ансісер гемтłені.

Skrevet

Joh. Fant en Delang og har prøvd å oversette ord for ord men det er vanskelig. Tror det begynner med : Gå .. 38 meter syd, gå.......12,5m vest, gå..syd gå...vest og gå...nord.

  • Like 1
  • 2 years later...
Skrevet
14 timer siden, Kokospaniel skrev:

Har du løst den mysteryen nå? Jeg tror noen mumla meg hvor den lå, men det hadde jo vært artig å finne ut hvordan...

EEEhhh, lese logger før en spør :icon_redface:

Klarte å oversette den til slutt , men # 2 har vi ikke fått til :/   

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
    • Om kjøper har betalt full valpepris og hunden står registrert på valpekjøper, så eier denne alle rettigheter. Da er det normalt med en leasingavtale for kull hvor andre enn eier er oppdretter. Her vil nok avtalene være forskjellig, normalt sett leaser man for prisen av en valp eller en valp.  Hvilken avtale som gjøres er mellom partene selv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...