Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei mine kjære dyrevenner! Jeg trenger et sted å bo!

Som sikkert mange av dere har vært gjennom én eller flere ganger, er det så godt som umulig å få seg et sted å bo hvis man er så (u)heldig å ha latt noen på fire bein berike ens liv. Jeg er for øyeblikket midt i smørøyet av denne krisen.

Nå skal dere få høre:

Jeg er ei kristen, pålitelig jente på 23 år. Kommer fra Kristiansand, men er nå på jakt etter en lys og trivelig leilighet i Bergen som jeg kan leie på ubestemt tid. Begynner nemlig i 100% fast jobb på Dyreklinikken Sotra fra 21. oktober. Jeg røyker ikke, og drikker sjelden alkohol. Men er et utadvent og sosialt menneske som er glad i god mat og godt selskap. Er opptatt av å ha det rent og fint rundt meg. Over gjennomsnittet interresert i interiør - vil ta godt vare på den leiligheten jeg leier :) Er også en ivrig fotograf på fritiden, med egen hjemmeside: www.andreaimages.com.

Ønsker:

  • Lyst og trivelig
  • Minst ett soverom
  • Parkeringsmulighet
  • Eget bad med opplegg for vaskemaskin (evt tørketrommel)
  • Umøblert, men gjerne inkl. hvitevarer.
  • Ønsker å bo på vestsiden; Laksevåg eller Fyllingsdalen, men kan også vurdere å bo på Straume/Litle Sotra.
  • Ordentlig kjøkken med stekeovn og kokeplater (ikke hybelkomfyr/hybelkjøkken)
  • Maks 7000kr eller 7500kr inkl. kabel-tv og internett (8000kr inkl. kabel-tv, internett og strøm)

Som alle dere her inne, og de fleste i mitt yrke, trives jeg godt i selskap av de firbeinte. Har med andre ord to snille og veldig stille pusejenter (1 og 5 år) som blir med på flyttelasset. Har snudd døgnrytmen på begge to, så de er inne å sover om natta:) Dessverre gjør disse to herlighetene leilighetsjakten en del vanskeligere for meg.

Kan du gi 2 føtter og 8 poter ly for regnet? Jeg lover deg; du vil ikke angre! Vi er veldig snille alle tre:)
(Eller kjenner du noen som kan, eller kjenner noen som kjenner noen som kan, osv?)

Obs! Har drømt om hund siden jeg knapt kunne gå, så det idéelle er et sted som synes det bare ville vært koselig, men er det nok med to katter - så blir det sånn :) Blir sannsynligvis en Mudi, om noen lurte på det.

Vennlig hilsen Andrea, Trulte og Sofie (lillepus)

Ta kontakt på PM, i kommentarfeltet, eller på tlf 97091792.

post-5699-0-62830900-1376329437.jpg

post-5699-0-75447100-1376329448.jpg

post-5699-0-18273000-1376331700.jpg

  • Like 1
Skrevet

Har faktisk gjort alle de tingene. 3 Lørdager hver i både BT og BA, samt 70 dager på BAs egen markedsplass, annonse på hybel.no OG 50 dager på finn.no. :(

  • Like 1
  • 1 month later...
Skrevet

Vet om et ledig rom i bokollektiv med tre andre som er ledig snart på Åstad. Kjenner hun som skal flytte og hun bodde der med to katter :) kjenner forsatt en igjen i kollektivet. De disponerer et stort hus. Send meg PM om du forsatt er på utkikk.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Skrevet

Nå er det en stund siden jeg var på leiemarkedet, men jeg tror kanskje kravene dine til leiligheten ikke helt går overens med pris?

Det med parkeringsmulighet kan kanskje mistolkes dithen at det må følge parkeringsplass med , men regner med du bare mener at det må gå ann å parkere i nærområdet? Og opplegg til vaskemaskin på badet; det betyr vel ikke at det ikke er greit med vaskekjeller? Det er ikke meningen å være negativ altså, bare hjelpsom :) Hvis du har formulert annonsene dine på samme mpte som her, så kanskje du kan prøve åmlegge ut på nytt med litt annerledes annonsetekst :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kontakt raseklubben eller NKK for veiledning om dette. Det er ikke veldig vanlig, men det skjer at en oppdretter "leier" en tispe for et kull. De betaler da selvfølgelig alle utgifter i forbindelse med kullet,  men jeg er usikker på om de betaler noe mer enn det til eier, jeg mistenker det er tilsvarende prisen av en valp, evt. en av valpene. 
    • Spør for en jeg kjenner. Oppdretter ønsker at kjøper står som eier. Men vil ha ett kull på tispa. For vil ha genene videre. Hvordan foregår dette vs. forvert? Er ikke forvertavtale. Enten at kjøper har ett kull eller at oppdretter har kull der?
    • Ja, jeg «liker» jo å tro alderen har en stor rolle. Det sies jo at en bc trenger ett år på hvert bein, og ett for hode for å bli voksen. Vi gir oss ikke, men rimelig frustrende å se hvordan oppførselen hans har blitt, når jeg vet at han i bunn og grunn er helt super på alt annet.  Vi var blant annet på ferie ett par dager i sommer. Mye hunder å møte her og der, men ingen hilsing. Og det var ikke noe problem. Han lå fint ved siden av meg å så hunder og folk på 10-20 meters avstand, ingen reaksjon. Det er jo sånn sosialisering bør være. Bare se og observere, uten noe mer. Samme når han er med på jobb. Men det er vel som du sier at mye av det vil vel skinne igjennom da han får landet litt. 
    • Det høres ut som et bra hundeliv. For å svare direkte på spørsmålet så tenker jeg nok at alderen spiller en rolle for at det oppleves verre, men det kan gå begge veier avhengig av hva man gjør med det. Generelt er det greit å tanke at all adferd som hunden får erfaring med blir den bedre på. Hvis hovedregelen blir å utagere på andre hunder som passerer så vil det henge igjen når hunden modner og blir voksen. Hvis dere trener på å ha kontakt og slappe av rundt andre hunder så vil det etterhvert bryte gjennom hormontåka. Lykke til!
    • Mulig jeg formulerte meg litt feil. Men nei, han har nok ikke øvd på det i 18 mnd. Det har gått fint frem til 16-17 mnd alderen. Vi har også gått tur å kommet rett i ett hundestevne, da var det veldig mye hunder, men han brøy seg ikke merkeverdig da heller. Da gikk han bare å snuste. Mulig fordi det ikke var en enkelt hund å henge seg oppi. Han er ganske aktiv i form av søk, og vi trekker og sykler. Verken overstimulert eller understimulert vil jeg tro. Rolig og fin rundt baby på 4 mnd også.    Jeg er klar over at vi må trene passeringer med større avstand for å ha kontakt. Har lest en hel haug om det. Bare nysgjerrig på mer med tanke på alderen hans osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...