Gå til innhold
Hundesonen.no

Aktivisering


Recommended Posts

Guest bikkje1
Skrevet

Noen som har noen tips til aktivisering av valp? Nå har han fått prøvd seg på fôr i flaske (så nå er flasker kjempe festlig..), fôr under skål/kopp og kaste fôr i gresset. Vi trener også lydighet hver dag. :)

Skrevet

Dere kan trene på å balanse :) Gå på benker, trestokker, fortauskanter, klatre på steiner, gå over høyballer, gå på andre ujevne underlag, ja, alt du kan finne som man kan balansere på og gå over igrunn :) Dette hjelper til å styrke kjernemuskulaturen, og samtidig er det super miljøtrening :)

Target (både pinne og hånd) er supert! Hvis du ønsker mer hode/nesearbeid kan du jo bruke pappesker fyllt med avispapir og putte godis inni? Eggekartong med godis, du kan prøve å legge opp et spor ute i hagen, trene apport.... :))

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
    • Det er individuelle forskjeller, men alle disse må børstes regelmessig og bades innimellom for å holde pelsen ren og fin. Corgi krever mindre pelsstell, men røyter ganske mye. Alle er jo gjeterhunder som er mest brukt som selskapshund, men corgi og sheltie har nok en del mer vakt/varsling enn de litt større rasene, og corgiene har erfaringsmessig mer gjeterinstinkt. Alle rasene er hunder som bør få brukt seg utover å være familiehund og gå på tur.
    • Er det greie mentale instinkter på Eurasier? Noe rusk der? Har vurdert rasen lenge siden virker som om det er en grei allroundhund.
    • Er det like mye pelsstell på langhåret collie, Shetland sheepdog og bearded collie? Og er det noen forskjell i mentalitet? Evt.Corgi
    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...