Gå til innhold
Hundesonen.no

Allergi og hundehold


tm100021

Har du allergi som slår ut på dyr?  

26 stemmer

  1. 1.

    • Ja
      10
    • nei
      16


Recommended Posts

Noen flere her som har allergi for hund(dyr) Og fortsatt har det? Jeg har allergi, aldri tatt det veldig seriøst før noen måneder siden da jeg ikke fikk puste nesten, da var det å ta en tur til legen, han mente jeg skulle kvitte meg med bikjene og gi bort katta, eller det han sa først var " Hva vil du jeg skal gjøre? Skyte katten?" [-X Jeg svarte at hvis det var det som måte til så kunne jeg mye heller sove i vedboden enn å kvitte meg med de, så han tok blod prøve og jeg fikk medisiner :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er allergisk mot pelsdyr og har vært det siden jeg var ganske så liten (det ble påvist da jeg var tre år gammel)

Da jeg fikk min egen leilighet kjøpte jeg meg hund.

Og da jeg fikk meg samboer kjøpte vi en hund til.

Jeg lever daglig med medisiner som gjør at jeg får puste nesten uten problemer.

Går nesten konstant forkjøla og med rennende øyne.

Men dette er mitt valg.

Jeg angrer ikke på at jeg har hund, om sommeren går det faktisk veldig bra :wink:

Mine leger har til nå ikke visst at jeg har hund, men planlegger å bytte fastlege og skal da være helt ærlig.

Har vært på legevakten en gang i året siden jeg fikk hund (3,5 år siden nå) og havna på sykehuset en gang - med pusteproblemer.

Uansett - lykke til der ute, det går ann å leve med hund selv om man er allergisk, man må bare finne rutiner slik at det funker.

Vaske og støvsuge ofte, vaske bikkjene når du kjenner at du må, kanskje bruke petal cleanse på hundene, skifte på sengetøy ofte og ellers prøve å holde det så rent som mulig for å unngå allergiske "utblåsninger" :roll:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er egentlig veldig allergisk, men det stopper ikke min store interesse får hund. Har vokst fra meg en del da, når jeg var liten så lå jeg på sykehus i nesten 3 uker, for jeg gråt meg til og sove over hos kusina mi som hadde en Schæfer. Og jeg da som altid har elska hunder over alt, kosa jo masse med Mario, og det endte opp i ett sykehus besøk på 3 uker hehe..

Har heldigvis vokst det mye fra meg, boxerne reagerer jeg ikke på. Men skal egentlig ta 2 allergi tabletter hverdag, men de er jeg ikke noe flink til og ta, så så dårlig er jeg da ikke.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er heldigvis ikke allergisk mot dyr. Hadde jeg vært allergisk tror jeg nok jeg hadde jobbet rundt det. Er egentlig allergisk mot citrusfrukter, men jeg spiser det som en helt fordiom. Når jeg var lita var det kremer (store utslett) å oppkast rundt juletider når jeg ikke klarte å holde fingrene unna klementinene :oops: . Jeg har hele tiden spist citrusfrukter selv om jeg er allergisk, å nå har jeg ikke reaksjon i det hele tatt, bortsett fra litt kløe i jula når jeg overspiser klementiner. Tror jeg må ha vokst den allergien av meg eller noe...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg fikk påvist allergi mot pelsdyr, husstøv, pollen og diverse mat når jeg var 4 år gammel. Var hos legen før vi fikk Ero bare for å høre med henne, og hun anbefalte oss å ikke kjøpe hund pga at jeg var så allergisk. Alle sommerene siden jeg var lilten har jeg hatt rennende øyne og nese, kløe i øynene og eksem. Men denne sommeren/høsten(fikk Ero i vår) har jeg vært sikkert 10 ganger bedre i allergien enn hva jeg har vært før... Nå reagerer jeg ikke på husstøv og ikke så mye på pollen heller.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jepp! Jeg er nok temmelig allergisk mot mye rart. Også hund - men ikke alle typer. Det har med allergener i pelsen til hunden å gjøre! :D Jeg er _svært_ allergisk mot berner sennen, leonberger, nuffe og småhunder! De hundene som har temmelig stri pels, reagerer jeg ikke på i det hele tatt! Har aldri reagert på schäfer! :D

Er også allergisk mot pollen, juletre, gnagere, katter (har to allikevel da... :D )husstøv og ikke minst citrusfrukter. Er alltid styggdårlig når jula er her... Mandariner... :oops:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke som jeg kan se. Du vil få beskjed hvis en tråd fjernes, med mindre du åpenbart er en spam-bot. Simira med Moderatorhatt
    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...