Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hva er best for tynne hunder som sliter med å legge på seg? Har funnet sted med billig kjøtt nå, men vet ikke hva som er best. Må kunne spørre de ansatte i butikken om noe spesifikt.

Hvor mye kjøtt per kg, sånn frem til vi ser hvordan det funker?

Guest Yellow
Skrevet

Mer fett = mer kalorier, men ville ikke startet med fettrikt med mindre hunden er vant til rått over en periode, og så heller gradvis gått opp i mer fett for å se hvordan magen hadde tålt det. Kyllingkjøtt f.eks er fint å starte med.

Her kjøper jeg selv alt jeg kommer over til en fin pris (som ikke inneholder salt eller annet, les på innholdsfortegnelsen) og bein som hunden min kan knuse (ganske liten hund, så det er ikke alt).

Men selv kjøper jeg koteletter etc. fordet siden det er mye kjøtt/fett der og skjærer av beinet til min hund, hel kylling/fasan er overraskende enkelt å dele opp selv, laksefiletene fra First Price er usaltet eller hele ørret i frysedisken, storfelever har ofte en veldig fin kilospris.

Dette er basen jeg selv bruker fordi det er alltid tilgengelig, så sper man bare på med mer variasjon etter hva en kommer over (Eller i mitt tilfelle og hva jeg hamstrer i Sverige nå og da, som svinehaler, hjerter, tunger osv.)

2% av hundens idealvekt er veiledende mengde pr. dag.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...