Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei jeg tyr nok en gang til hjelp her inne, syns jeg alltid får så mye bra svar og ideer av dere.

Bella har i perioder skikkelig lyserøde poter, gjerne bare en eller to pote om gangen, hvor hu sleiker seg noe voldsomt, samt som hu hele tida klør seg i munnvika! Har sjekka hos veterinæren, og de har sagt jeg kan vaske det med eddikvann, og funker greit forsåvidt det, men det dukker opp igjen i perioder!

Fikk også tilbud om å ta blodprøve på hu, men dersom det var för som de mistenkte var grunnen, så fikk de ikke svar om hva slags type mat det var hu evt. var allergisk mot ved å ta sprøyte. Men nå har vi gått på Royal Canines Hypoallergic Food, og det hjelper ikke ... =S

Vi skal til veterinæren å ta blodprøve så fort vi får time denne uka, men tenkte å høre om evt noen av dere har opplevd dette med en av deres hunder? - konstant sleiking av lyserøde (såre) poter og ekstrem kløe i munnviken!

Hun har også perioder hvor hun "borer" hodet ned i mellom sofaputene og vrir seg rundt ... noen opplevd dette?

Takker for alle svar:)

Skrevet

Det høres veldig ut som hunden din klør.

Du kan jo evnt sette på en krage for å stoppe slikking på poter en periode? Evnt potesokker.

Lykke til med blodprøvene.

Skrevet

Heg ville prøvd et annet for enn RC, det høres jo litt ut som hun klør og er allergisk? Så kanskje allergiutredning burde prøves? :) lykke til!

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Skrevet

Takk for svar, men det har seg sånn at Bella går på antibiotika, og får da ikke tatt prøven for en liten stund=/ Noen som vet hva jeg kan gjøre/smøre på, for å forhindre at det klør så veldig mye mens vi venter på å få tatt den?

Hydrokortison, aloe vera? eller er det dumt å tukle med det?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...