Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest lijenta
Skrevet

Lokaltog har jeg de ved beina mine, på tog Oslo-Bergen har jeg de i bur :) Betaler aldri billett på regiontog og sjeldent på lokaltog.

Hvor får du plass til bur på tog? . Buret jeg bruker til Vorsteh er i hvertfall for stort for å få plass på de togene jeg har tatt med hund. Jeg har dog tatt sørlandsbanen

  • Svar 52
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Reisebag fra Plantasjen funket ypperlig og fikk fint plass. Det var flere hunder på toget, to som hadde betalt for ekstra sete. Den ene hunden lå pent på gulvet foran det ekstra setet. Den andre hunde

Jeg har toget med stor hund på fullt tog et par ganger og konduktørene har vært så greie at de har gitt meg kupèen sin Flaks,for det er altfor trangt.

Har tatt mye tog med hund, både lokaltog i Oslo-området og regiontog strekningen Oslo-Trondheim. Tror jeg har hatt hund i bur én gang, men da var det bare fordi jeg tilfeldigvis hadde med bur allikeve

Skrevet

Hvor får du plass til bur på tog? . Buret jeg bruker til Vorsteh er i hvertfall for stort for å få plass på de togene jeg har tatt med hund. Jeg har dog tatt sørlandsbanen

Har såvidt plass til de på de nyere blå regiontogene, men på de gamle røde som ofte kjøres Oslo-Bergen så har jeg god plass om jeg er tidlig ute og bruker den underste plassen i bagasjehyllen :)

Mardina: stemmer det! Hadde med alle tre den dagen, men Cita og Tia lå i buret :)

Skrevet

Kommer an på.. Når jeg reiser langt, type Oslo-Trondheim, betaler jeg for Mana. Da ligger hun ved beina mine og er flink sånnsett. Uten bur altså, det er det ikke plass til :lol: Reiser vi kortere strekninger betaler jeg ikke for henne, og ser heller an om jeg må betale når konduktøren kommer. Har aldri måttet betale for henne. Skal reise med tog imorgen og neste helg. Så får vi se om jeg må betale for henne da.

Da vi dro hjem til jul (trondheim) var dyrevogna stappfull med katter og hunder, men alle lå rolige og brydde seg lite om hverandre.

Det er gratis for barn/hund i helgene på lokaltog :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...