Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvordan har hundene det i bilen på Colorline sine båter? ( Kr sand - Hirtshals)

Jeg kjørte Fjordline med dem i fjor og der var det faktisk ganske bra luft på bildekk når båten hadde gått et stykke og all eksos var luftet ut. Men de båtene er ikke helt lukket. Hvordan er det å ha 2,evt 3 hunder i bilen på Colorline sine båter? Med åpne vinduer.

  • Like 1
Skrevet

Er det den hurtigbåten? Min gutt hadde iallefall ikke noe problemer på turen med colorline :) Var nede og sjekket med han en gang iløpet av overgangen og da lå han og sov, men nå har jeg kun reist på høsten da ;) Var iallefall veldig fornøyd og vil ikke ha noe problem med å reise med de igjen :)

Skrevet

Hvordan har hundene det i bilen på Colorline sine båter? ( Kr sand - Hirtshals)

Jeg kjørte Fjordline med dem i fjor og der var det faktisk ganske bra luft på bildekk når båten hadde gått et stykke og all eksos var luftet ut. Men de båtene er ikke helt lukket. Hvordan er det å ha 2,evt 3 hunder i bilen på Colorline sine båter? Med åpne vinduer.

Helt ok på dekk, har dog ikke tatt dem på sommerstid når det er skikkelig varmt, så akkurat der ville jeg forhørt meg med selskapet.

Dog har de faktisk et helt ok hunderom på mellomdekk mellom 2 bildekk (ligger litt skjult, så ikke masse unger som løper rundt der) med noen store bur (ta evnt med hengelås) og en dusj til vann. Som regel mange hunder og litt bråk, men bedre enn mange andre ferger som går korte turer jeg har vært på i alle fall.

Skrevet

Er det den hurtigbåten? Min gutt hadde iallefall ikke noe problemer på turen med colorline :) Var nede og sjekket med han en gang iløpet av overgangen og da lå han og sov, men nå har jeg kun reist på høsten da ;) Var iallefall veldig fornøyd og vil ikke ha noe problem med å reise med de igjen :)

Hurtigbåten til Colorline ja. Gir litt flere alternativer på avganger. Kundeservice er helt håpløs.

  • 3 weeks later...
Skrevet

Bumper denne. Er meldt over 20 grader og båten til Colorline tar jo over 3 timer. Er det noe lufting der nede på bildekk i det hele tatt?

Skrevet

Reiste med CLs morgenferje til Hirtshals i juni for 3 år siden. Sol og fint vær under overfarten, og nede på bildekket var det luftig og fint. Der har vært såpass mange ulykker tidligere pga varme bildekk, at jeg tror selskapene har tatt noen grep for å unngå det. Har aldri reist med FL.

Skrevet

Reiste med Colorline i pinsen i fjor (og da var det VARMT).

Jeg tok bikkja med med ut på soldekket og var der over hele overfarten; det kunne ikke falt meg inn å la bikkja stå i bilen for der nede var det kvelende varmt.

Utstilling-i-Danmark-pinsen-2012-007.jpg

Skrevet

Reiste med Colorline i pinsen i fjor (og da var det VARMT).

Jeg tok bikkja med med ut på soldekket og var der over hele overfarten; det kunne ikke falt meg inn å la bikkja stå i bilen for der nede var det kvelende varmt.

Utstilling-i-Danmark-pinsen-2012-007.jpg

Men det var kanskje på Sandefjord- Strömstad? Der har jeg hatt hundene med ut hver gang,men er det lov på danskebåten? Fordline er åpen,katamaran og den går mye fortere så der var det grei gjennomlufting. Men Colorline er jeg skeptisk til...

Skrevet

Nei dette var Kristiansand-Hirtshals.

Jeg spurte en av karene på bildekket om hva han anbefalte og han sa at han ville tatt med seg hunden ut. Det var ingen som sa et kvidder der jeg gikk opp ørten etasjer og forbi mange hvitkledde offiserer og stod i kø for å komme ut i friluft.

Det var flere med meg som gjorde det samme. Flere av de som jobbet på ferja kom sågar bort og hilste på oss; hadde det vært strengt forbudt så hadde de vel sagt noe...?

Skrevet

Spurte du,eller bare gjorde du? Får kanskje bare gjøre meg dum og gå opp med dem uansett. Kundeservice var ikke til hjelp i det hele tatt. Alle svarer forskjellig :) Så da får jeg kanskje bare masjere opp og spille dum om noen prøver å stoppe meg :)

Skrevet

Colorline Kristiansand Hirtsals har en veldig grei policy som regel. Hvis det er veldig varmt på bildekk vil de ikke ha hunder der pga varmen og anbefaler folk å ta med bikkja ut. De gir litt forskjellige svar for det kommer ann på varmen. Hunden har ikke lov til å oppholde seg inne men å ta den med ut på dekk er helt ok. Og når det er høysesong så er "kennelen" full. De vil ikke ha ulykker med hund i bil. Så kan anbefale å reise med dem.

Skrevet

Bumper denne. Er meldt over 20 grader og båten til Colorline tar jo over 3 timer. Er det noe lufting der nede på bildekk i det hele tatt?

Nei, egentlig ikke. Men du kan bare gå i resepsjonen og si du vil ned og se til bikkja, så kommer det noen innen få minutter og låser deg ned. Og med de andre erfaringene over her høres det jo riktig så bra ut :)

  • 3 weeks later...
Skrevet

Deler litt erfaring om flere lurer. Jeg har bare kjørt med Fjordline og hund og var litt spent på Colorline sine båter. (superspeed er åpen bak så det er lufting,men sol) Tok med alle tre opp på dekk,de har ikke lov å opplyse om det virker det som for på tlf fikk jeg beskjed om at det var helt forbudt og umulig å ta dem med opp. Men på plass fikk jeg bare beskjed om å ta dem med meg. Burene i kennelen var uansett altfor små :) Var mye hunder ute,men Ataham brølte en liten ankelbiter tilbake til eieren sin så da fikk jeg jammen en hel "avdeling" på dekk for meg selv :) Ok opplevelse.

Skrevet

Reiste med fjordline i sommer (Fjord Cat for å være presis) og jeg ville ikke latt ei bikkje sitte igjen i den varmen! Var også en kar med en leonberger som hadde tatt med seg bikkja opp og ut på dekk. Så noen andre hadde hentet opp bikkjene sine under overfarten også.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...